19 Eylül 2018

’Yatırım planları askıda kaldı’


CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ecevit Keleş Büyüşehir Belediyesi’nin imar yönetmeliğinde belirsizlik olduğunu söyleyerek, inşaat sektöründe projelerin durma noktasına geldiğini söyledi.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ecevit Keleş Büyüşehir Belediyesi’nin imar yönetmeliğini sert ifadelerle eleştirdi.6306 sayılı kanun hakkında konuşan Keleş, “Bu kanun Sakaryamızın imar yönetmeliklerini geçersiz kılmıştır. Söz konusu kanunun 14. Maddesine göre Büyükşehir Belediyelerinin, kanunun yürürlük tarihinden önceki imar yönetmelikleri yürürlükten kalkmıştır. Kanun gereğince Sakarya Büyükşehir Belediyesinin de dahil olduğu 10 şehir artık Bakanlar Kurulu onayı ile imar yönetmeliklerini işletebiliyorlar” dedi.
TEMBELLİK
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu eleştiren Keleş, “Sayın Zeki Toçoğlu her konuda olduğu gibi bu konuda da tembellik ederek Büyükşehir Belediyesinin ilgili kadrolarını konu hakkında çalıştırmaya 2013 yılının Mayıs ayında, yani kanunun yürürlüğe girmesine bir ay kala başlatmıştır” diyerek ortada hala onaylanmış yeni ve geçerli bir yönetmelik olmadığını söyledi.
BELİRSİZLİK
Keleş, “Sakaryamızda gayet yaygın olarak inşaat sektöründe kullanılan 2.40 m yükseklikte bodrum uygulaması yeni imar planlarına uymamaktadır. Bu sebeple Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu ve kadrolarının ağır ihmali neticesinde, kentimizde inşaat sektörü bir belirsizlik içerisinde kalmıştır ve yeni projeler durma noktasına gelmiştir”diye konuştu.
YATIRIM PLANI
“Arsa sahipleri, kat sahipleri ve müteahhitler yeni çıkacak yönetmeliğin içeriğinde ne olduğunu bilmediklerinden ötürü yatırım planlamalarını yapamamaktadırlar” diyen Keleş, “ Bu sıkıntı kentimiz ekonomisinin genelini ağır biçimde etkilemektedir. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu’nun bu sıkıntıları kentimize çektirmeye hakkı yoktur”dedi.
 
5 Ocak 2014 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI