25 Eylül 2018

'Yazık günah!'


'Yazık günah!'

Yeni yerleşim bölgesindeki kalıcı işyerlerini ziyaret eden Sesob Başkanı Hasan Alişan, 'Zamanında yapmayın, bu işyerleri çalışmaz dedik. Ama dinleyen olmadı. Şimdi işyerlerinin hali ortada. Yazık günah!'dedi.

SESOB Başkanı Hasan Alişan ve birliğe bağlı oda başkanları dün Karaman, Camili ve Korucuk'ta bulunan kalıcı işyerlerinde bulunan esnafı ziyaret etti. Esnafın istek ve sıkıntılarını yerinde dinlemek amacıyla yapılan gezide, depremden sonra yapılan kalıcı işyerlerinin atıl durumda kaldığı, ne esnaf ne de vatandaş tarafından ilgi görmediği gözlemlendi.

KALICI İşyerlerinin yapılmaması konusunda zamanında büyük gayretler gösterdiklerini belirten Sesob Başkanı Alişan, 'Bu tip iş yerlerinin çalışmayacağını, başından beri söyledik. Yetkilileri vazgeçirmeye çalıştık ama sözümüz dinlenmedi. Şimdi işyerlerinin hali ortada. Keşke yanılsaydık fakat yanılmadık ve işyerleri atıl halde kaldı. Bundan sonra, ?olan olmuş' diyeceğiz ve bu işyerlerini nasıl canlandırabiliriz konusuna eğileceğiz'dedi.

KALICI işyerlerinin canlandırılması gerektiğini kaydeden esnaf, 'Bugüne kadar şehir merkezinden alışveriş yapmaya alışmış vatandaş yine şehir merkezinden alışveriş yapmaktadır. Yeni yerleşim bölgesinde yaşayanların yüzde 80'ni kalıcı işyerlerine adım bile atmamıştır. Bunu değiştirmek zorundayız'yorumunda bulundu. Kalıc işyerlerinin yüzde 80'e yakının boş olduğunu da belirten esnaf, 'Hak sahiplerinin çoğu esnaf değil. Dolayısıyla dükkânını kiraya veriyor. Fakat kimse burada esnaf da olmak istemiyor'dedi.

YENİ yerleşim bölgesinde bulunan kalıcı işyerlerinin üst katlarının bomboş olduğunun altını çizen esnaf, 'Bu bölgeyi hareketlendirmek için, üst katlar düğün salonu, kafeterya, öğrenci yurdu gibi değerlendirilebilir. Bu bölgede sosyal etkinlik diye bir şey yok. Eğer sosyal aktivitelerin yapılacağı alanlar yaratılırsa, esnafında yüzü gülecektir'ifadesini kullandı. Esnaf kiraların yüksekliğinden de şikâyet etti.

HER iş yerinden temsilci seçileceğini kaydeden Sesob Başkanı Hasan Alişan, 'Önümüzdeki günlerde bu temsilcilerle birlikte toplantı yaparak, mevcut sorunları ve çözüm önerilerini ortaya koyacağız. El birliği ile bu kalıcı işyerlerini canlandırmak, iyileştirmek zorundayız. Yazık günah'şeklinde konuştu. Camili'de bulunan bomboş iş merkezini de yerinde inceleyen Alişan, kırılmış camları, harabeye dönmüş dükkânları görünce, 'Kimsenin burayı bu hale getirmeye hakkı yoktur! Milli servet resmen çöpe atılıyor'tepkisini verdi.
16 Ağustos 2007 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI