22 Nisan 2019

‘Oluşan olumsuz imajı düzeltmeliyiz’


Prof. Dr. Kerem Alkin, SATSO’da verdiği konferansta Türkiye’nin ekonomik durumunu değerlendirerek, “17 Aralık sürecinden bu yana dünyada oluşan olumsuz imajı düzeltmeliyiz”dedi.

SATSO ev sahipliğinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin’in katılımı ile “2013 Yılının Ekonomik Değerlendirmesi ve 2014 Yılından Beklentiler” konulu konferans düzenlendi.SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve iş dünyasının temsilcilerinin katıldığı konferans yoğun katılımla gerçekleştirildi. Konferansta 2013 yılının ekonomik değerlendirmesi yapılarak, 2014 yılı beklentileri dile getirildi.
KARAOĞLAN BENZETMESİ
Türkiye ekonomisini mercek altına alan Prof. Dr. Kerem Alkin, “Artık mal üretmek için mazoşist bir duruma gelmiş, her olumsuz koşula rağmen çalışmaya gayret eden bir sanayicimiz var. Enerji, ithalat, akaryakıt fiyatları yükselirken hala üretim yapıp katma değer sağlamaya çalışan bir iş dünyasına sahibiz” diyerek Türk Filmi karakteri Karaoğlan benzetmesinde bulundu. Alkim, “ Her zorlukla savaşan Karaoğlan gibi bir sanayici profili var karşımızda” dedi.
HIZ DÜŞÜRÜLMELİ
“21. yüzyıl cilalı imaj devri” diyen Alkin, “Uluslararası imajımızı çok iyi yönetmeliyiz. 17 Aralık sürecinden bu yana dünyada oluşan olumsuz imajı düzeltmeliyiz” şeklinde konuşarak 2014 yılının Türkiye olarak frene basması gereken bir yıl olacağını ifade etti. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumu benzetmelerle anlatan Alkin, “Akıntının en tehlikeli olduğu bir dönemden geçiyoruz, geminin hızı düşürülmeli, ülkenin kalkınmasının yükü özel sektörün üzerindeyse kurlar kontrol altına alınmaya gayret edilmeli” diye konuştu.
 
31 Ocak 2014 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI