19 Ağustos 2018

AKP’den istifa etti, MHP’ye destek verecek


Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’un yeniden aday gösterilmesinin ardından AKP’den istifa eden Sinanoğlu Belediye Başkanı Hüseyin Sevinç şu açıklamayı yaptı:

2009 yılında adalet ve kalkınma partisi Sinanoğlu belediye başkanlığına seçildim ve hale hazırda bu görevi yürütmekteyim. Yeni dönemde belde belediyelerinin kapanacak olması münasebetiyle bizde Ferizli ilçesine bağlanıyoruz.Bu süreçte siz değerli kardeşlerimizden gelen talepler ve oluşan şartlar nedeniyle bende Ferizli belediye başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday adayı oldum. Adalet ve Kalkınma Partisi kurulduğundan bu yana her platformda partisinin tüm gücüyle yanında olmuş bir kardeşiniz olarak,bu süreçte yaşananlar ve yaşatılanları hassasiyetle takip ettik.
Aday adaylığımız sürecinde en başından geldiğimiz noktaya kadar gerek başvuru törenimizdeki konuşmamızda gerek il başkanlığımız ile yapılan görüşmelerimizde gerekse sayın milletvekillerimiz ile yapılan görüşmelerimizde tek bir söylem üzerinde durduk.
Biz toplamda 9 aday adayıyız, mevcut yönetimin ne şartlarda ve ne şekilde kamuoyunun gündemini meşgul ettiğini herkes biliyor. Bu nedenle mevcut belediye başkanının aday yapılmaması gerektiğini,yapılırsa seçimi kazanmanın asla mümkün olamayacağını, bu sebeple de mevcut belediye başkanının haricinde hangi arkadaşım aday gösterilirse gösterilsin tüm gücümle yanında olacağımı ancak mevcut yönetimin gösterilmesi durumunda yerel seçimlerde partimin yanında olamayacağımı bildirmiştim.
Ancak sizlerinde malumudur ki bütün kamuoyu araştırmalarına rağmen, resmin bu kadar net bir şekilde görülmesine rağmen mevcut belediye başkanı Ferizli ilçemize partimiz tarafından yeniden aday gösterildi.
Biz bunun sonucunda tepkimizi ilk önce demokratik yollar ile verdik. Mevcut aday ile seçimi kazanmanın mümkün olamayacağını ve diğer aday adaylarından herhangi birisiyle değiştirilmesini talep eden bir imza kampanyası başlatarak Ferizli ilçesi oy potansiyelinin 3’te 1 i anlamına gelen 5200 ak partili imzası toplayarak partimizin en üst düzeyine kadar bu imzaları ulaştırdık.
Ancak partimiz bu kitlenin sesini duymamakta ısrar etti, ve aday değişimiyle ilgili bir çalışma yapmamayı takdir etti ve akabinde bizlere de maalesef sürecin en başından beri söylediğimiz sözü yerine getirmekten başka bir seçenek kalmadı. Ve üzülerek de olsa dün itibari ile çok sevdiğim partimden istifa etmek zorunda kaldım.
Her platform da söyledik buradan sizlere de söylemek istiyorum. Ben ne şart altında olursa olsun partimi çok seviyorum ve inandığım davada, liderimizin çizdiği rota doğrultusunda yoluma devam edeceğim.
Ancak partimize olan sevgimiz, saygımız ve de bağlılığımız,onur, şeref ve haysiyetimize olan düşkünlüğümüzden üstün olamayacağından 2014 yerel seçimlerinde,Ferizli ilçesinde milliyetçi hareket partisi adayı sayın Mustafa Akgün’ün yanında yer alacağımı ve ekibim ile birlikte kendisine destek vereceğimi siz değerli hemşerilerime saygılarımla duyuruyorum.
Altını çizmek istediğim bir başka husus ise, bu eylemin sadece Ferizli için geçerli olduğu ve partimiz ile olan ayrılığımızın diğer ilçelerimiz ve büyükşehirimiz de söz konusu olmadığıdır. Ferizli dışında yine kalbimizin partimiz ile beraber olduğunu özellikle belirtmek istiyorum.
Ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi Ferizli teşkilatına, il teşkilatına ve bizlerin bu tavrını saygı ve hoşgörü ile karşılayan MHP’ye gönül vermiş tüm kardeşlerime bizlere gösterdikleri hassasiyetten ötürü sizlerin nezdinde teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu sürecin en başından beri bizlerle birlikte dik duruşunu muhafaza eden ve bundan sonraki süreçte de bizlerin yanında olacak olan tüm kardeşlerime bu duygu ve düşünceler ile verdikleri destekten ve bizlere verdikleri cesaretten ötürü canı gönülden teşekkür ediyorum. Çıktığımız bu zorlu yolculukta Allah biz ve Ferizli’nin gerçekten iyiliğini isteyen tüm kardeşlerimin yolunu açık etsin.
 
12 Şubat 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI