25 Mayıs 2019

Ballıkaya Projesi için durdurma kararı


Akyazı ilçesi Ballıkaya köyünde inşaatına başlanılan ve kamulaştırmaların bir kısmı tamamlanan Ballıkaya içme suyu barajı projesinde Ankara Danıştay 6. Dairesi yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Köylü bir vatandaş adına Av. Savaş Barış Peker ve Av. Sinan Yılmaz’ın Ballıkaya barajı için alınan acele kamulaştırma kararının iptali için Danıştay 6. daireye yürütmeyi durdurulması talepli iptal davası açılmıştı. Danıştay bir yıl sonra yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bu ay tebliğ olunan karara göre şantiyede çalışmaların durması gerekiyor. Alınan bilgilere göre bu büyüklükteki bir projeyle ilgili Türkiye çapında ilk defa yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

KAMULAŞTIRMA
Öte yandan düşük kamulaştırma bedellerinden ötürü rahatsızlık duyan köylüler, Ankara Danıştay 6. dairesinin vermiş olduğu karar ile tekrar umutlandı. Av. Savaş Barış Peker, “Geçte olsa adalet adına doğru bir şeylerin yapıldığını görmek bizi sevindirdi. Bu karar köy halkı adına da sevindirici bir karardır" dedi.
 
18 Şubat 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI