15 Ekim 2018

SAMİB üyeleri toplantıda buluştu


2014 yılının ilk değerlendirme toplantısını gerçekleştiren Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği, yeni dönem projelerini hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

SAMİB (Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği) 2014 yılının ilk istişare toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, SAMİB Başkanı Metin Kar, Makine İmalatçıları Birliği Başkanvekili Serol Acarkan ve çevre illerden çok sayıda üye katıldı. Üyelerin görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda, bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

PROJE
SAMİB Başkanı Metin Kar, “Derneğimiz, Doğu Marmara bölgesindeki kuruluş çalışmaları devam eden Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile makine sektöründe hayata geçirmeye çalıştığımız kümelenme modeli projesini tamamlamak üzere. Buradaki makine üreticisi firmalarla Sakarya, Türkiye’nin en önemli makine üretim üssüne dönüşecek” dedi.

İŞBİRLİĞİ
“SAMİB olarak üniversite-sanayi işbirliğine çok önem veriyoruz” şeklinde konuşan Kar, “SAMİB Akademi Projesi çalışmalarına da başladık. Hedefimiz işbirliği ve üretimi geliştirmek. Ortak üretim, ortak ihracat, ortak pazarlama ortak Ar-Ge, ortak eğitim hedefliyoruz” diye konuştu.

DESTEK
Makine İmalatçıları Birliği Başkanvekili Serol Acarkan ise toplantıda yaptığı konuşmada SAMİB’i yaptığı çalışmalarından dolayı takdir etti. Acarkan, “İhtisas OSB’nin hayata geçirilmesi ile SAMİB’in dışa açılacağını düşünüyorum. SAMİB makine sektörü için çok önemli bir oluşum. Ancak makine sektörünün ülkemizde çok daha fazla desteklenmesi lazım. Türkiye’nin büyümesi için makine üretmekten sanayi üretmekten başka şansı yok” ifadelerini kullandı.
 
28 Şubat 2014 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI