16 Temmuz 2019

Toyota’dan eğitime destek


Toyota Otomotiv Sanayi, 18 ilde üniversite ve liselerde kullanılmak üzere hibe ettiği araçları teslim etmek için, dün bir tören düzenledi. Orhan Özer, eğitime desteklerinin süreceğini söyledi.

Toyota Otomotiv Sanayi Tür, 18 ildeki 22 üniversite ve liseye teorik eğitimde kullanılması amacıyla 22 otomobil hibe etti. Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, Arifiye’de ki fabrikada düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye’de kalifiye iş gücüne ihtiyacın sürekli arttığını belirterek, sadece otomotiv sektöründe değil, tüm sektörlerde kalifikasyona büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Özer, teknik eğitimin en iyi şartlarda gerçekleştirilmesi ve öğrencilerin tam donanımlı yetişmesi için katkıda bulunmaya çalıştıklarını, bundan sonra da desteklerini sürdüreceklerini kaydetti.
TEKNİK LİSE
Özer, konuşmasının devamında şunları dile getirdi, “Makine ve motorlu araçlar teknolojisi alanında okuyan öğrencilerimizin bu ekipmanlarla ileri teknolojiyi yakından incelemelerine, modern motor ve ekipmanları daha iyi tanımalarına katkıda bulunacağımıza inanıyorum. Fabrikamızın üretim bölümünde çalışan arkadaşlarımızın yüzde 95’i teknik lise mezunu. Bunun yanında mühendis arkadaşlarımız da gerek üretim gerekse üretim destek fonksiyonlarında çok önemli başarılar gerçekleştirmekte ve Toyota Türkiye imajını Toyota içinde, dünyada yüksek noktalara taşımaktadır. Tüm Toyota fabrikaları arasında Toyota Türkiye, örnek gösterilen fabrika seviyesinde.”
PRATİK EĞİTİM
İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ise teknik eğitimde teorinin yanı sıra uygulamanın da önem taşıdığını dile getirdi. Sandıkçı, pratik eğitim için Toyota Türkiye tarafından sağlanan ekipmanların kaliteyi arttıracağını belirterek, “Her zaman yanımızda olduğunu gösteren Toyota’ya bu girişiminden dolayı öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz adına çok teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı. Törenin sonunda 18 ilden gelen 22 üniversite ve lisenin temsilcilerine eğitimde kullanılacak otomobillerin anahtarları verildi. Fabrikanın üç yıl içinde 31 ildeki üniversite ve liseye teorik eğitim için ekipman desteğinde bulunacağı belirtildi.
 
12 Mart 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu