20 Eylül 2018

Yoğun bakım yatağı bulamadılar


İlimizde Yoğun Bakım Yataklığının eksikliğinden kaynaklanan, kulağımıza her gün başka başka şikayetler geliyor. Dün, yine bu konuda bir şikayet geldi. İlimizde faaliyet gösteren büyük bir fabrika’nın çalışanlarından olduğunu belirten okurumuz, ismini vermedi. Olay şöyle gelişiyor. Bizi arayan okurumuzun bir arkadaşı rahatsızlanarak akşam saatlerinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine getiriliyor. Hastanede yapılan kontroller sonucu, tüm Genel Cerrahlar hastaya acil apandisit ameliyatı teşhisi koyuyor. Hastanın, yatırılması için gerekli hazırlıklar yapılıyor, ancak hastanede Yoğun Bakım Yatağı olmadığı ortaya çıkıyor. Bunun üzerine diğer devlet hastaneleri aranıyor, ancak yine sonuç olumsuz. Hatta başka illerde yoğun bakım yatağı aranıyor. Bu durum üzerine hasta, yakınları tarafından acilen hastaneden alınarak, özel bir hastaneye götürülerek, hemen ameliyata alınıyor. Dün hasta yakınlarıyla görüştük. Hasta yakınları durumu doğruladı, ama şu soruyu da sormadan edemediler, “İlimizde bulunan hastanelerde yoğun bakım yatağı yokmu. Acil bir durumda hastalan çevre illere mi sevk edilecek. Bizim paramız vardı, aldık özel bir hastaneye götürdük. Ama ya olmayanlar?” Hasta ve yakınlarına katılmamak elde değil. Nüfusu 1 milyona yaklaşan bir ilin yoğun bakım yatağı konusunda yaşadığı bu sorun, hiçbirimize yakışmıyor.

 

Abdullah Hocam
oldukça dertli

Gazeteci, Emekli Öğretmen Abdullah Çelik Hocamızı tanımayanız yoktur. Hocam son zamanlarda oldukça dertli. Abdullah Hocam dün beni aradı. Hocam ilimizde bulunan yerel gazeteleri, köylere, ücra köylere göndermesiyle tanınır. Amacı, herkes okusun, bilgilensin. Ancak, son zamanlarda Adapazarı’na bağlı köylere gönderdiği gazetelerin, yerlerine ulaşmadığını belirten Abdullah Hocam, konuyu PTT Yetkililerine de aktarmış. Konuya çözüm bulunmayınca beni aramayı uygun görmüş. Abdullah Hocam, gönderdiği gazetelerin yerlerine ulaşması için PTT’yi göreve davet ettiğini, benimde bu konuyu ‘Vatandaş Ne Diyor’ köşesine taşımamı istedi. Bu ricayı Abdullah Hocam yapınca, işin kaçarı yok.
 
19 Mart 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI