21 Eylül 2018

Çark Caddesi’ne yakışmayan görüntü


Önceki sabah Çark Caddesinde şöyle bir yürüyüş yaptım. Otobüsten Çark Caddesi girişinde indim. Ancak, o güzel havaya yakışmayan bir manzara ile karşı karşıya kalınca keyifim kaçtı. Çark Caddesinin girişinde bulunan bir işletmenin önünde bulunan çöp’ün etrafında koyu bir leke. Yeşil boyalı betonun üstü adeta geceden koyulan çöplerden sızan sulardan ötürü kapkara bir görüntü. Çöpler orada olmasa da, bıraktığı o kötü görüntü hemen gözünüze çarpıyor. Buradan bir öneride bulunmak istiyorum, bu tür işletmelerin çevresinde çöplere ait özel bölümler yapılması gerekir diye düşünüyorum.


Modern çöplükleri nasıl
kullanacaklarını bilmiyorlar

Hazır çöp konusu ele almışken, yine çöple ilgili bir şikayeti dile getireyim. Geçen hafta içi Serdivandan Cevat Bey aradı. Cevat Bey’le yaptığımız görüşmede, Serdivan’ın moderliğinden, gelişmesinde, ilimizde bir çok yeniliğin Serdivanda gerçekleşmesinden bahsettik. Konu konuyu açtı, benim yıllardan beri savunduğum, yer altı çöp toplama istasyonlarına geldi. Tam ben bu konuyu açmıştım, Cevat Bey söze girerek, “Son günlerde gözüme çarpan konuyu size aktarayım istiyorum. Serdivanda bazı noktalara yer altı çöp istasyonları konuldu. Ancak, halkımız bunları kullanmayı bilmiyor. Bu istasyonların ağızlarına bazıları geliyor, çuvallarla inşaat molozu bırakıyorlar. Biz modern bir ilçeyiz diye övünürken, bu manzaralar yakışmıyor. İnsanlar yaşadığı çevrenin gerektiği gibi davranması gerekir diye düşünüyorum” dedi. Cevat Bey bana göre oldukça haklı. Fazla söze gerek yok. Eğer modern ve yaşanabilir bir şehir istiyorsak, biraz kendimize çeki düzen vermemiz gerekiyor.


Telleri söküyorlar

Bir taraftan yapıyoruz, bir taraftan söküyoruz. Bu Mithatpaşa yakınlarında yapılan bir parktan görüntü. Parkın çevresi çocukların gönül rahatlığı ve daha güvenli bir şekilde oynayabilmeleri için tel döşenmiş. Ama, ne hikmetse bazı densizler bu çitleri söküp almış. Ne diyeyim, sizleri Allaha havale ediyorum.
 
1 Nisan 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI