26 Haziran 2019

Kaynarca’da gergin toplantı


Kaynarca Belediyesi ilk meclis toplantısını yaptı. Toplantıda, tüm kararlar oy birliğiyle alınırken, gündem dışı konuşmalar muhalefet ve belediye başkanı Zeynur Özel arasında gerginliğe neden oldu.

Kaynarca Belediyesi Nisan Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Zeynur Özel başkanlığında toplandı. 15 Belediye Meclis üyesinin eksiksiz katıldığı toplantıda ilk gündem maddesi olarak Meclis Başkanlık Divanı oluşturulması için seçim yapıldı. Meclis başkan vekilliklerine AKP üyeler Mahmut Karamehmetoğlu ve Hatice Mermer oy birliği ile seçildi. Meclis katip üyeliklerine oy çokluğu ile Mustafa Kocatürk, Seçkin Kanyılmaz, yedek üyeliklerine ise İsmail Güler ve Recep Yerlikaya seçildiler.
KOMİSYON SEÇİMLERİ
Komisyon seçimleri yapıldı: Seçimle belirlenen İhtisas Komisyonları şu isimlerden oluştu: İmar Komisyonu: Turan Zengin (AKP), Recep Yerlikaya (AKP), Niyazi Solmaz (MHP). Plan Bütçe Komisyonu: Recep Boğaz (AKP), Ergün Öztürk (AKP), Nurcan Akkurt (MHP). Estetik Kurul Komisyonu: Mehmet Tıknaz (AKP), Hatice Mermer (AKP), Nurcan Akkurt (MHP)
FAALİYET RAPORU
Gündem maddeleri arasında yer alan 2013 Yılı Faaliyet Raporu’nu Hesap İşleri Müdürü Tanju Sağlam okudu. Belediye tarafından yapılan 2013 yılındaki faaliyetleri kapsayan çalışma rapor Belediye Meclisi üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Toplantının son gündem maddesi olarak Muharip Gaziler Derneği’nin lokal isteği görüşüldü. Belediye Pasajı üzerinde bulunan üç dükkan bedelsiz olarak derneğin kullanımına tahsis edildi.
HELAL OYLAR
Meclisin en hareketli bölümü ise gündem dışı konuşmalarda yaşandı. Gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Mehmet Apti, “Buraya seçilen arkadaşların normal dışarıdaki arkadaşlar gibi konuşma şansının olmadığını söylemek istiyorum. Bazı seçilen meclis üyesi arkadaşlar bizim için, ’Gelir bir çay içip giderler’ gibi bir mantıkla bize bakıyorlar biz halbuki helal oylarla seçilip buraya geldik. Yani rüşvet verip gelmedik. Sarhoş oylarla gelmedik” diye konuştu.
TARTIŞMALAR
Belediye Başkanı Zeynur Özel, “Siz de tabi seçildiniz burada muhalefet görevini yapacaksınız” dedi. Tartışmanın uzaması üzerine Özel, “Siz de bizim için bir milyon yedi dediniz nerde bu bir milyon. O zaman ben de onu çıkarayım gazete dağıttınız son gün. İlla onları mı çıkaralım yani” dedi. Mehmet Apti, “Tabeladaki 2 buçuk milyon ile dağıttığınız broşürlerdeki 3 buçuk milyon lira hangi anlama geliyor o zaman” diye soruyla karşılık verdi.
 
9 Nisan 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI