23 Ekim 2018

Erdoğan: Herkes hakkını aramalı


Banka ve şirketlere dava açarak haksız kesintileri mahkeme yoluyla geri alan ve yılın ‘Bilinçli Tüketici’ ödülüne layık görülen Erdoğan Erdoğan herkesin hakkını araması gerektiğini söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilen Geleneksel Tüketici Ödülleri dün Ankara Hilton Otel’de verildi. Törende  Erenler’de ikamet eden ve Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) memur olarak çalışan Erdoğan Erdoğan ’Bilinçli Tüketici Ödülü’ aldı. Erdoğan bu ödüle; bankaların kredi verirken haksız yere aldığını iddia ettiği dosya masrafı ve hayat sigortası bedeli ile elektrik şirketinin faturalara yansıttığı kayıp kaçak, dağıtım, personel satış hizmeti, sayaç okuma bedeli ve iletişim sistemleri bedelini Tüketici Sorunları Hakem Heyeti ve Asliye Hukuk Mahkemeleri’ne başvurarak geri alması dolayısıyla layık görüldü.

Erdoğan bankaların, elektrik şirketlerinin ve diğer bazı kurumların 4077 sayılı Tüketici Kanunu’nu dikkate almadan, Enerji Piyasa Denetleme Kurumu (EPDK) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumları’nın (BDDK) aldıkları yasal olmayan kalemlerle haksız kazanç sağladığına dikkat çekti. Tüketici kanunlarının tüketicinin lehinde olduğunu vurgulayan Erdoğan “Herkes hakkını arasa, bankalar ve diğer kurumlar haksız kazancı sağlayamazlar. Bazı kurumlar EPDK ve BDDK’nın kararlarını göstererek haksız kazanç sağlıyor. Biz tüketiciler için EPDK ve BDDK’nın kararlarının bir önemi yok. Anayasamızda 4077 Sayılı Tüketici Kanunu tüketicinin yanında. Zaten Tüketici Hakem heyetleri bu kurumların değil Tüketici Kanunu’nun tüketiciye verdiği haklara göre karar veriyor.” diye konuştu.

TEBRİK YAĞIYOR

Erdoğan, bilinçli tüketici olması sebebiyle her kesimden taktir ve tebrik aldığını ifade etti. Sakarya Ticaret İl Müdürü Tacettin Kalender, bazı kurum kuruluşlar ve şahıslardan tebrik aldığını dile getiren Erdoğan “Bize örnek oldun diyen vatandaşlar var. Herkes kolayca hakkını aramalı. Kanunlar tüketicinin yanında. Her ilçede kaymakamlıklarda bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne ulaşmak çok kolay.” dedi. 
11 Nisan 2014 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI