SAGÜSAD’tan Dünya Sanat Günü etkinliği17 Nisan 2014, Perşembe

SAGÜSAD, Dünya Sanat Günü etkinliği kapsamında Şemsiyeli Parkta, Ebru Sanatı, Özgün Cam Baskı ve çocuklar için Pastel Boyama stantları açtı. Programa, Vali Mustafa Büyük, SAGÜSAD üyeleri, SAÜ Öğretim görevlileri, SAÜ öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. SAGÜSAD üyelerinin hazırlamış olduğu fotoğraf ve resimler vatandaşa sunulurken yapılan özgün cam baskı ve pastel boyamalar katılımcılara hediye edildi.

GURURLANDIM

Programda konuşan Vali Mustafa Büyük, etkinliği düzenleyen isimleri tebrik ederek, “Dünya Sanat Günü için bu etkinliği düzenleyenleri tebrik ederim. Vatandaşlarımızın sanata ilgi duyması beni gururlandırdı. Sanatın bu derece halkla iç içe olması çok güzel bir şey” diye konuştu.

BÜYÜK İLGİ
SAÜ Öğretim Üyesi Fotoğraf Sanatçısı SAGÜSAD Yönetim Kurulu Üyesi Servet Sezgin düzenlenen etkinliklerle ilgili “Bütün dünyada 15 Nisan Dünya Sanat Günü olarak kutlanmaktadır. SAGÜSAD olarak Dünya Sanat Günü’nde fotoğraf ve resim sergileri açtık. Aynı anda Resim, Ebru ve Özgün Cam Baskı çalışmaları, SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi hocalarımız ve öğrencilerimiz tarafından vatandaşlara uygulamalı gösterildi. Vatandaşların etkinliklere gösterdiği ilgi bizi çok memnun etti” şeklinde konuştu.
 

Bu haber toplam 2000 defa okundu.