19 Mayıs 2019

SAGÜSAD’tan Dünya Sanat Günü etkinliği


SAGÜSAD(Sakarya Güzel Sanatlar Derneği), Dünya Sanat Günü kapsamında Şemsiyeli Park’ta çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinliğe, Vali Mustafa Büyük de katıldı.

SAGÜSAD, Dünya Sanat Günü etkinliği kapsamında Şemsiyeli Parkta, Ebru Sanatı, Özgün Cam Baskı ve çocuklar için Pastel Boyama stantları açtı. Programa, Vali Mustafa Büyük, SAGÜSAD üyeleri, SAÜ Öğretim görevlileri, SAÜ öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. SAGÜSAD üyelerinin hazırlamış olduğu fotoğraf ve resimler vatandaşa sunulurken yapılan özgün cam baskı ve pastel boyamalar katılımcılara hediye edildi.

GURURLANDIM

Programda konuşan Vali Mustafa Büyük, etkinliği düzenleyen isimleri tebrik ederek, “Dünya Sanat Günü için bu etkinliği düzenleyenleri tebrik ederim. Vatandaşlarımızın sanata ilgi duyması beni gururlandırdı. Sanatın bu derece halkla iç içe olması çok güzel bir şey” diye konuştu.

BÜYÜK İLGİ
SAÜ Öğretim Üyesi Fotoğraf Sanatçısı SAGÜSAD Yönetim Kurulu Üyesi Servet Sezgin düzenlenen etkinliklerle ilgili “Bütün dünyada 15 Nisan Dünya Sanat Günü olarak kutlanmaktadır. SAGÜSAD olarak Dünya Sanat Günü’nde fotoğraf ve resim sergileri açtık. Aynı anda Resim, Ebru ve Özgün Cam Baskı çalışmaları, SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi hocalarımız ve öğrencilerimiz tarafından vatandaşlara uygulamalı gösterildi. Vatandaşların etkinliklere gösterdiği ilgi bizi çok memnun etti” şeklinde konuştu.
 
17 Nisan 2014 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI