18 Ağustos 2018

Kıbrıs’tan SÖGEP projesine destek


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile geçtiğimiz ay eğitimde işbirliği protokolü imzalayan Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün SÖGEP Projesine büyük destek vererek, alanlarında uzman olmuş öğretim üyeleriyle Sakaryalı öğrencileri kahvaltı

Sakarya’da Öğrencileri Geliştirme Projesi (SÖGEP) kapsamında her ay farklı okullardan öğrenciler, alanlarında uzman olmuş, çeşitli mesleklere mensup rol model kişilerle kahvaltılı programlarda bir araya getiriliyor. Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören projenin bu haftaki misafirleri Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ve Bilim Sanat Merkezi öğrencileri oldu.

SÖYLEŞİ

Elmas Otelde üç farklı salonda düzenlenen kahvaltılı söyleşilerde; Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi öğrencilerine Tıp alanında Prof.Dr. Nedime Serakıncı, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine Hukuk alanında Yrd.Doç.Dr. Reşat Volkan Günal, Bilim Sanat Merkezi öğrencilerine İnovasyonda Ersin Aytaç ve Şenol Korkmaz alanlarıyla ilgili önemli bilgiler aktardılar. Öğrenciler birlikte kahvaltı ettikleri katılımcı hocaları merak ettikleri konularda soru yağmuruna tuttular.
ÜÇ OKUL
SÖGEP söyleşilerine katılan üç okulun öğrencilerine kahvaltı programının ardından Eğitim Uzmanı Sadık Gültekin tarafından “Sınavda ve Hayatta Başarı” konulu seminer verildi. Öğrencilerin ilgiyle izlediği semimerde, imkânsız gibi görülen başarı öykülerinden örnekler sunan eğitim uzmanı Sadık Gültekin, hedef koymanın ve başarma isteğinin önemine dikkat çekti. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan’ın organizasyonunu gerçekleştirdiği SÖGEP toplantılarına; İl Milli Eğitim Müdürvekili Alaettin Dişli, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Tellioğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran da katılarak, Sakaryalı öğrencilere bu imkânı sağlayan Yakın Doğu Üniversitesine teşekkür ettiler.
 
5 Mayıs 2014 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI