20 Haziran 2019

Eski uygulamayı arar oldular


Vatandaş ne diyor köşesinin en önemli özelliği, halkın sıkıntı duyduğu noktalarda yaşanan eksiklikleri gündeme getirerek, hem vatandaşların derdine derman olmak, hemde elimizden geldiğince kurumların en iyi hizmeti vermesine yardımcı olmak. Bu vesile ile her gün elimizden geldiğince bize gelen istekleri, şikayetleri ve görüşlerimi bu köşeden yayınladım. Bazı okurlarımız bizi yalnız bırakmayarak, gördükleri aksaklıkları ve sıkıntıları her fırsatta aktardılar, köşemizin gönüllü muhabirleri oldular. Bu okurlarımızdan biride Kemal Gürarda. Kemal Bey hafta başında gazetemizin elektronik posta adresine bir mail göndermiş. Hatta aktardığı konuyu destekleyen fotoğrafları da eklemiş. Kemal Beyin paylaşmak adına gönderdiği mail, Gümrükönü Vergi Dairesi ile ilgili. Kemal Bey’in vergi dairesinde son zamanlarda hayata geçen bir uygulamanın getirdiği sorunu aktarıyor. Bu uygulamanın hem vatandaşı, hemde vergi dairesi çalışanlarını sıkıntıya soktuğunu belirten Kemal Bey olayı şöyle özetliyor, “Yıllardır süre gelen uygulama son 3-4 aydır,Gümrükönü Vergi Dairesi Müdürünün yaptığı değişiklik ile sona erdirilmiş,hem vatandaşlarımız hem de çalışan memurlar perişan olmuştur.Yıllardır uygulanan sistemde Devlete vergi yatırmak için vergi dairesine gelen vatandaşlar,vezneye ödeme yapmadan önce,hemen veznenin yanında bulunan,vezne operatörlerine makbuzlarını kestirdikten sonra sıraya girmeyerek vezne memuruna ödeme yapıyorlardı. Bu uygulamada vatandaşlar, iki memur çalıştığı için hiç bekleme yapmadan ödemelerini yapabiliyorlardı.Bu hem vatandaşlar açısında hem de çalışan memurlar açısından güzeldi.Yeni uygulama ile veznelerin yanında bulunan vezne operatörleri kaldırıldı,tek vezne memuruna her iki görevde yüklendi.Bunun sonucunda vezne önlerinde kuyruklar uzamaya başladı.Geçen gün sırada yaşlıların nasıl saatlerce sıra beklediklerini gördüm.” Kemal Bey iletisinin sonunda, eski uygulamanın tekrar hayata geçmesinin yaşanan sıkıntıyı asgariye indireceğini de belirtmiş.

 

Ayakkabını sileceğim
dedi, olanlar oldu

Genç bir okurumuz, Gar Meydanında yaşadığı bir olayı, telefonla arayarak aktardı. Genç okurumuz geçtiğimiz günlerde Gar Meydanında banklarda otururken, yanına garip, elbiseleri yırtık pırtık birinin gelerek 50 kuruş istediğini söyledi. Okurumuz cebinde bulunan bozukluğu vatandaşa verdikten sonra zaten olanlar olmuş. Ayakkabı boyacısı olan şahıshemen önüne eğilip “Sen bana para verdin, ayakkabını sileceğim” diyerek sarılmış ayakkabılara. Okurumuzu yapma etme demesine rağmen, adam vaz geçmek bir yana almış boyayı eline başlamış boyamaya. İşi bittikten sonra, “14 TL vereceksin” diyerek tutturmuş. Okurumuz ne diyorsun, “Benmi boyattım” derken bakmış iş olacak gibi değil 5 TL verip adamı başından göndermiş. Okurumuz bu tür insanlara nasıl davranacağını bilemediklerini ifade ederek, “Bu durum rahatsız ediyor. Eğer dediğini yapmazsanız başınıza bela oluyorlar” diyerek tepkisini dile getirdi.
 
9 Mayıs 2014 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI