25 Mayıs 2019

KESK’ten istismar tepkisi


KESK Eğitim-Sen Şube Kadın Sekreteri Kezban Halefoğlu, “Sayısı bilinmeyen nice çocuklar sistematik bir şekilde cinsel istismara uğruyor ve bunu kimseye anlatamıyor” diye konuştu.

KESK Eğitim-Sen Şubesi, 15 yaşındaki S.Ü.’ye yönelik cinsel istismar iddiaları ile ilgili basın açıklaması yaptı. Kadın Sekreteri Kezban Halefoğlu, “Sayısı bilinmeyen nice çocuklar sistematik bir şekilde cinsel istismara uğruyor ve bunu kimseye anlatamıyor. Bu insanlık dışı suçu işleyenler ise aramızda elini kolunu sallaya sallaya geziyor. ‘Çocuk Hakları Sözleşmesi ve Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Korunması Sözleşmesi’ni imzalayan devletin sözleşmeye uygun bir şekilde ilgili yasaları hayata geçirmesi gerekiyor” dedi.
KALICI ÇÖZÜMLER
Halefoğlu anne ve babaların çocuklarına, çocukluk döneminden itibaren ‘bedeninin özel’ olduğunu öğretmeleri gerektiğini kaydederek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına kreş yaş grubundan başlamak üzere çocuklara cinsel sağlık eğitimi ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı kendilerini nasıl koruyabilecekleri konusunda bilinçlendirilmede bulunması gerektiğine dikkat çekti. Halefoğlu, cinsel istismar ve tacizin çocuğun fizik sağlığı yanında ruhsal, duygusal ve toplumsal yaşamı üzerinde kalıcı izler bırakacağını anlatarak, “Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için etkili ve kalıcı çözümlerin alınması gerekmektedir” şeklinde konuştu.
 
12 Mayıs 2014 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI