18 Ekim 2018

Büyükşehir Meclisi’nden notlar


*Meclis toplantısından önce meclis üyelerine YEKÜD yayınlarından çıkan ‘Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin El Kitabı’ ile birlikte İDDEF tarafından 15 Mayıs’ta yapılacak olan ‘Ümmetin Renkleri Sakarya’da Buluşuyor” etkinliğinin davetiyesi dağıtıldı.
*Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nunyeni imar yönetmeliğinin görüşülmesiyle ilgili maddenin görüşülmesiyle ilgili sivil toplum kuruluşlarına yaptığı çağrıya uyarak oturuma gelen STK temsilcileri hiç konuşmadı.
* Meclis oturumunda ayrıca AKM’nin 1/5000’lik planlarda yer almadığı görüldü. Başkan Toçoğlu, AKM’nin ruhsatının olduğunu belirterek, yanlışlığın düzeltileceğini belirtti.
* Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin meclise katılmasıyla ilgili olarak, “Ali Başkan hoş geldin. Sen böyle sessiz sedasız gelmezdin hiç” dedi.
* Geyve Belediyesi’ne yapılan bina devrinin ardından Başkan Toçoğlu, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya dönerek, “Artık kiraz mevsiminde bize kiraz getirirsin. Ama bak sayımız arttı. Ona göre getir kirazı” sözleri gülüşmelere neden oldu. Bunun üzerine Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, İl Özel İdaresi’yle ilgili beklediği tahsisin yapılması halinde adam başı ikişer kasa kiraz getireceğini söyledi.
*Ulaşım Komisyonu’nun toplantısına Belediye yetkililerinin katılmamasına Başkan Toçoğlu tepki gösterdi. Toçoğlu, “Ulaşım komisyonuna kimse katılmamış arkadaşlar. İlla söylemek mi lazım. Fatih Bey size de söylüyorum. Bundan sonra dikkat edelim” dedi.
*MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu’nun araç dağıtımı sırasında Büyükşehir Belediyesi’nin belediyeler arasında ayrım yapıp yapmadığıyla ilgili sorusuna Başkan Toçoğlu, “Belediyelerin hepsi AK Partili olduğu için sıkıntı yok” dedi.
* SATSO ile 1. OSB arasındaki yolun tek şeritli olmasıyla ilgili eleştiriye Başkan Toçoğlu, “İsmail Başkan güya oraya 18 yapacaktı. 18 yapmadı. İsmail dört ayak üzerine düştü. Şimdi kamulaştırma yapacak. Bende o yolun sorununu biliyorum. Orayı en kısa sürede iki şeride çıkaracağım” dedi.

 

Veliler oldukça gergin
Önümüzdeki yıl 4+4+4 eğitim modeli nedeniyle veliler oldukça gergin. 2013-2014 Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla gündeme gelen uygulama, eğitim yılının başında velilerin tepkisi toplarken, yetkililer tarafından yapılan açıklama ile bu güne kadar ertelenmişti.
Ancak, yıl sonuna gelmesiyle velilerin tedirginliği artmaya başladı.
Hatta okullarda veliler bir araya gelerek tepkilerini dile getirmeye başladı. Bu durum okul yöneticilerini de gerdi. Hatta okul yöneticileri arasında önümüzdeki yıl yapılacak öğrenci transferleri de gerginliğin hat safhaya çıkmasına neden oldu. Veliler çocuklarının eğitim hayatı üzerinde uygulamanın olumsuz etki yaratacağını ifade ederken, önümüzdeki günlerde bu uygulamanın daha da tırmanacağı konuşuluyor.
 
13 Mayıs 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI