17 Temmuz 2019

Gürpınar: Geç bile kalındı


İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, yeni imar düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Geç bile kalındı. Olması gereken buydu” dedi.

KARAR YERİNDE
İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediye Meclisi’nin inşaatlarda 3 kat izni ile ilgili aldığı kararı değerlendirdi. Kararı yerinde bulduklarını kaydeden Gürpınar, “Daha önce gayri yasal olarak sürekli uygulanıyordu. Belediyeler de buna engel olamıyordu. Şimdi ise yasal hale getirildi. Geç bile kalındı. Biz belediyeye geçmişte yaptığımız başvuruda bu şekilde bir kararın alınması gerektiğini iletmiştik” ifadelerini kullandı.
ÇOK FARKLI
Yeni imar düzenlemesinin deprem güvenliği açısından problem yaratmayacağını söyleyen Gürpınar, kentsel dönüşüm ile bu uygulamanın ise birbirinden çok farklı olduğunu ifade etti. Gürpınar, “Kentsel dönüşüm yapılacak alanlarda zaten kat sınırlaması olmayacak” şeklinde konuştu. Uygulamanın mevcut iki katlar için geçerli olmaması gerektiğine dikkat çeken Gürpınar, “Buna karşı olduğumuzu ifade etmiştik. Zaten o yönde bir karar alındı. Yeni düzenleme olması gereken bir düzenlemeydi” dedi.
 
14 Mayıs 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI