22 Temmuz 2019

Gece yanmıyor gündüz yanıyor


Yenicami Bulvarından bir esnafımız birkaç gündür, cadde üzerinde ki aydınlatma sistemlerinin yanmadığını söyledi. Önce ki gün beni arayarak aydınlatma sistemleri yüzünden caddenin karanlıkta kaldığını ifade eden okurum, dün yine arayarak gece yanmayan aydınlatma sistemlerinin gündüz yandığını ifade etti. Okurumuz , gündüz yanan bu lambaların ekonomiye de zarar verdiğini ifade ederek, gerekenin yapılmasını istedi.

 

Üniversite adayından
gelen ulaşım şikayeti

Taşlık’tan üniversite sınavına hazırlanan bir genç arkadaşımız mail atmış. Genç arkadaşımız, üniversite sınavı nedeniyle, yoğun bir tempo içinde olduğunu, okul, dersane arasında mekik dokuduğunu ifade ederek, ulaşım konusunda bölge halkının yaşadığı bir şikayeti aktarmış. Genç arkadaşımızın gönderdiği mailde yer alan sorunun dikkate alınacağını düşünerek, aktarıyorum. “Adapazarı Belediyesi’ne Taşlık Mahallesi’nde oturmaktayım. Mahallemizde ulaşım sıkıntısı bulunmakta. Merkeze 6-7 km uzaklıkta olan köyümüze saatte bir halk otobüsü gelmekte. Son otobüs ise gece 22.00da kalkıyor. Saat 22.00’dan sonra köye ulaşım yapılamıyor. Sabah saatlerinde ise otobüs hınca hınç dolu oluyor. Araç kapasitesinin üzerinde yolcu taşıyor. Pazar günleri ise ulaşım daha da zorlaşıyor. Otobüs saatleri 2 saatte bir oluyor. Araç konusunda çözüm getirilmesini istiyorum.”

 

Köprülerlere
ilgilenen yok

Geçtiğimiz aylarda, Yazlık Mahallesi Çark Deresi üzerinde ki modern köprülerin onarılması ile ilgili bir talebi aktarmıştık. Konu bizim haricimizde, Büyükşehir Belediyesinin Çözüm masasına iletilmiş. Başvuruda bulanan vatandaşa da bir süre sonra mesaj gelerek gerekenin yapılacağı belirtilmiş. Ama aradan üç ay geçmiş. Ne gelen olmuş, ne giden.
 
22 Mayıs 2014 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI