19 Ağustos 2018

İlaçan’dan bomba açıklamalar


Altyapı antrenörleri 2013-2014 sezonunu Tunatan Tesisleri’nde yaptığı toplantıyla değerlendirdi. Altyapı Koordinatörü Taler İlaçan, altyapı başta olmak üzere A takımdan amatör takıma kadar çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sakaryaspor’un altyapı antrenörleri dün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Altyapı Genel Koordinatörü Tamer İlaçan, Altyapı İdari Menajeri M.Ali Çalışkan, altyapı antrenörleri Özcan Zafer, Murat Balaban, İsmail Öz, Tuncay Pamuklar, Osman Kılıç, Furkan Köseoğlu ve Murat Özgen Tunatan Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Toplantıda çarpıcı açıklamalar yapan Tamer İlaçan şöyle konuştu:

SAHA SIKINTISI ÇEKTİK

“Kendi sahamızın olmamasının sıkıntısı dışında altyapıda sorunsuz bir sezon geçirdik. İki kategoride gelen şampiyonluklar, tüm kategorilerde bu sene başarıların artması bizi memnun etti. Ancak idman yapmak için sıkıntılar yaşadık. İstediğimiz ortamlarda çalışamadık. Antrenörlerimiz, Rüstemler Sahası’nda bulunan ufak sahada çalışmak zorunda kaldı. Tesisimiz bitince bunların hepsi ortadan kalkacak.”

BİRÇOĞUNU OYNATMAM

“A Takım hocalarından A2 maçlarında oynatılacak isimlerin sahada oynamasını istediği yerleri soruyorduk. Çünkü verilen oyuncuların büyük bölümünü bana kalsa altyapılarda oynatmam. O nedenle kendilerinin söylediği mevkilerde oynatarak A Takıma hazırlamayı hedefledik.”

AMATÖR AMAÇSIZ KURULDU

“Sakaryaspor amatör takımı amaçsız kuruldu. Amatör Takımın kurulma amacı yaşı 25-26 olan sporcuları Sakaryaspor’a kazandırıp bu yıl A Takıma kazandırmaktı. Ancak sezon başlarken takımın sahaya çıkması için biz kendilerine 10-11 oyuncu takviyesi yaptık. Takviye yapılmasa amatör takım sahaya çıkamayabilirdi.”

A TAKIMA GİDECEK HOCAYI
BİZ BELİRLEYECEĞİZ

“Altyapı antrenörleri olarak hedefimiz aldığımız görevi en iyi şekilde yerine getirmek olacak. Bundan sonra yönetimlerin A Takım için istendiği isimlere göre değil kendi belirlediğimiz antrenörleri A takıma vereceğiz. Bu hocalarımız da A takım görevlerinden sonra yeniden altyapıya dönemeyecek.”

EŞ-DOST SÖZLERİ DİNLENİYOR

“Sezon başında Erol hocamıza kampa götürülmesi için altyapıdan oluşturulan 11 kişilik bir takım çıkartıp görmesini istedim. Ancak kendisi kamp akşamı beni arayarak kamp kadrosunu belirlediğini söyledi. Sanırım bizim raporumuz dışında eş dost muhabbetleri bu konularda etkili oluyor” dedi.

‘BİR ŞEY ÖĞRETMEMİŞLER’ YAFTASI

“A takım hocalarımız çıkıp futbolcuların eksikliği konusunda hemen altyapı hocalarına ateş ediyor. Oyuncunun eksiklikleri konusunda altyapı antrenörlerine bir rapor hazırlanıp bunların yapılması istenmiyor. Hemen üstümüze ‘Bunlara altyapıda bir şey öğretilmemiş’ sözü yükleniyor. Bundan rahatsızız.”

SORUNUM OLMAZ

“A Takım’da görev yapan hocalarımızı ilk ziyaret eden benim. Kendilerine emirlerinde olduğumuzu söyleyerek her türlü desteği vereceğimizi söylüyorum. Bizim hiçbir zaman hocalarımızia aramızda sorun olmaz. Onların da olacağını sanmıyorum. Ayrıca, yaz okulları ve altyapı seçmelerine hazırız ancak 31 Mayıs’ta göreve gelecek yönetimi bekliyoruz.”

ALT YAPI TESİSLERİ

“Tesislere geçtiğimizde daha kurumsal bir Sakaryaspor olacak. Gençlerin tercih edeceği bir takım olacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. ” Öte yandan İlaçan, menajerlerin kulübe ileride yıldız adayı olacak isimlerini getirmelerini, yıldız adaylarının akıllarına girerek kafalarının karıştırmamalarını istedi.
 
23 Mayıs 2014 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI