24 Eylül 2018

192 Sokak sakinleri gürültülerden bıktı


Cumhuriyet Mahallesi 192 sokak sakinlerinden bir mail geldi. Mail oldukça uzun ve tepkili.

Cumhuriyet Mahallesi 192 sokak sakinlerinden bir mail geldi. Mail oldukça uzun ve tepkili. Konuyu haber yapmamızı istiyorlar. Biz önce konuyu kısaca telefonla yaptığımız konuşmaya göre aktaracağız. 192 Sokak sakinleri, sokak üzerine yapılan Kaykay Pistinden şikayetçi. Kaykay pistinin yerinde daha önceden olan parkı özlemle aradıklarını belirten okurlarımız, Kaykay Pistinde toplanan gençlerin çıkardığı gürültülerden “İllallah” demiş. Konuşu gerek BİMER’e, gerekse ilgili belediye’ye bildirmiş. Belediyeden gelen cevap yazısından sokak sakinlerinden gelen talep üzerine o pistin yapıldığını ve gençlerin reaktif aktivitelere yönlenmesi için gereken yatırımı yapmasının görevleri arasında olduğu vurgulanmış. Bize mail atan okurumuz ise bu cevap üzerine sokağında böyle bir talep olup olmadığını sormuş. Sokak sakinleri ise böyle bir taleplerinin olmadığını söylemiş. Bunun üzerine 58 imza toplamış. Okurumuz yaptığımız telefon sohbetinde, kendilerinin gençlerin spor yapmasına karşı olmadıklarını ama, böyle bir yatırımın Kentpark gibi daha müsait alanlara yapılması gerektiğini söyledi. Okurumuz konuşmasının devamında sokaktan bazı vatandaşların evlerini bile satmaya yeltendiğini ifade ederek konuyu gündeme getirmemizi istediği.

 

Madde bağımlıları
halkı korkutuyor

Son günlerde ilginç bir iddia ortada dolaşıyor. Konu toplumun kanayan yarası olan Madde bağımlısı gençler. Bu güne kadar ilimizde bu konuda çok fazla bir asayiş olayı olmasa da özellikle bayan okurlarımız bu konuda rahatsızmış. Şuan bana bu konuda şikayet gelen yer Beşköprü ve Mithatpaşa Mahallesi Çark Deresi kenarı. Gelen iddialara göre, madde bağımlısı gençler alaca karanlığın bastırmasıyla buralarda yerlerini alıyormuş. Olayın ne kadar doğru olduğunu bilmem ama, yangının olmadığı yerden duman çıkmazmış misalinden yola çıkarak, demek ki bu bölgede bir sıkıntı var diyoruz kendi kendimize.
 

 
25 Mayıs 2014 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI