24 Eylül 2018

Megafonlu satıcılar çıldırttı


Küpçüler’den gazetemizi arayan bir okurumuz, sokakta megafonla satış yapan satıcılardan rahatsızlığını dile getirdi. Önceki sabah eşi ve çocuklarıyla balkonda kahvaltı yaptığını belirten okurumuz, “Kahvaltı sırasında önce sebzeci, daha sonra ise karpuz satıcısı geldi. Tam ikisini de atlattık derken bu kez sütçü geldi. Satış yapmalarını anladım ama sütçünün sokaktaki bayanlarla megafondan konuşması sinirlerimi zıplattı. Balkondan sütçüye, “Kardeşim bari cevaplarını megafonda verme diye seslendim”. Bana, “Saat 10.00’u geçti. Satış yapmamız serbest. Allah’ın sokağına karışamazsınız” dedi. Sinirlendim ve kendisini belediyeye şikayet edeceğimi söyledim. Bana, “Belediyelerdeki benden süt bekliyor” dedi ve gitti. Evde olduğum için aynı gün 5 farklı satıcının da stış yaptığını gördüm. Belediyeden önlem almalarını istiyorum” dedi.

 

Camili Mahallesi sakinleri
Aile Çay Bahçesi istiyor

Gazetemizin spor köşe yazarlarından Mustafa Erkaya Ağabeyimiz, Camili 1 Mahallesi sakinlerinin bir talebini aktardı. Havalar güzelleşti malüm. Diğer taraftan Camili konumu itibariyle güzel bir manzara hakim. Eğer o bölgeye gece karanlık çöktüğünde gitseniz, kendisini başka bir alemde hissedersiniz. Sonuç itibariyle yeni yerleşim bölgesinin en büyük ihtiyaçlarından biri, o bölge sakinlerinin sosyal hayatlarına renk katacak bir tesisin olması. Bu talep doğrultusunda Mustafa Ağabey, mahallenin sıcak yaz günlerinde en büyük ihtiyacının, Aile Çay bahçesi olduğunu söyledi. Mahallede bu ihtiyaç için de en uygun yerin eskiden Telekom binası olan, şimdi ise Karakol olan binanın arkasında bulunan yeşil alanın olduğunu ifade etti. Burada yapılacak bir çay bahçesinin geniş bir alana yayılmış Camili-1 Mahallesi sakinlerinin büyük bir ihtiyacına cevap vereceği ifade ediliyor.

 

Kuzey Terminali
Esnafı isyanda

Kuzey Terminali esnaflarının rahatsızlığı ile ilgili son günlerde bazı şikayetler geliyor. Bir çok esnafı terminalin hareketli olacağı düşüncesi ile bu bölgeye yatırım yaptığını ifade ederken, son uygulamalar nedeniyle artık terminalin eski hareketli günlerinin kalmadığından dem vuruyor. Ne kadar doğru bilemem ama, terminal binasında bulunan bir çok esnafın kepenk kapatmayı düşündüğü iddia ediliyor.
 
26 Mayıs 2014 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI