19 Eylül 2018

Meclis üyelerinde MOBESE desteği


Akyazı Belediye Meclisi Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis üyeleri, bir oturum ücretlerini MOBESE için bağışlamayı kabul etti

 Akyazı Belediye Meclisi Haziran ayı meclis toplantısını yaptı. 8 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısına belediye Başkanı Hasan Akcan başkanlık yaptı. Kapanan Altındere, Dokurcun ve Kuzuluk Belde Belediyelerinin 2013 yılı gelir ve gider kesin hesap cetvelleri görüşülerek karara bağlandı. Gündemin ikinci maddesinde ise murakebe heyete üyeleri seçildi. Yapılan oylamada Kemal Kaliç (AKP) Ali Gül (AKP) Uğur Kılıçoğlu (AKP) Rasim Bulca (AKP) ve Murat Öz (MHP) ilgili heyetin asil üyeliklerine seçildi. Gündemin 3.maddesine ise Hukuk Komisyonuna Abdurahman Düzcan (AKP) Emrullah Kut (AKH) Tuncer Akbayrak (AKP) A.Kadir Yıldırım (AKP) ve Hikmet Kurt (MHP) seçildi.
2-B ARAZİLERİ
Gündemin 4-5 ve 6’ncı maddesinde ise meclisin Temmuz ayında tatile çıkması, imar ve ruhsat denetim Müdürlüğü ile ilgili konular görüşüldü. Gündemin 8.maddesine Kuzuluk, Merkez Yeniköy, Güzlek ve Güvençler mahallerinde bulunan 18 parçadan oluşan 2-B arazilerinin 5393 sayılı Belediye Kanununun 18-e maddesi gereğince Milli Emlak Müdürlüğünden satın alınması oy birliği ile kabul edildi. Gündem dışı yapılan konuşmalarda ise meclis üyeleri değişik konularda görüşlerini açıkladı.
GÜNDEM DIŞI
İlk olarak AKP’li meclis üyesi Ömer Çetin Sarı konuştu. Sarı yaptığı konuşmada uyuşturucuyla mücadele konusunda sadece muhalefetin duyarlı olduğu gibi bir izlenimin ortaya çıktığını belirterek şunları söyledi, “ Biz, en az muhalefet partili arkadaşlarımız kadar bizde bu konuya duyarlıyız. Akyazı’da uyuşturucu meselesinin tamamen ortadan kalkması ve gençlerimizin bu belaya bulaşmamaları için elimizden geleni yapıyoruz ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” Belediye Başkanı Hasan Akcan ise bu konuda ne kadar hassas olduklarını seçim öncesinde gösterdiklerini belirtti.
‘TAKİP EDECEĞİZ’
Gündem dışı ikinci konuşmayı ise MHP’li meclis üyesi Murat Öz yaptı. Öz, Ömer Çetin Sarı’ya cevap niteliği taşıyan konuşmasında, “Bizim için önemli olan gençlerimizi uyuşturucu belasından kurtarmaktır. Arkadaşımız tarafından gündeme taşınan bu konuyu meclis dışında hiçbir yerde konuşmadık, bu nedenle Sarı arkadaşımızın böyle bir çıkış yapmasını doğru bulmadık. Biz zaten başkanımıza ve iktidar partisine belli bir süre tanıdık. Bu süre içinde MHP olarak asla muhalefet yapmayacağız. Sadece gelişmeleri ve yapılan hizmetleri takip edeceğiz” şeklinde konuştu.
MOBESE DESTEĞİ
Yapılan konuşmalara oturumu yöneten başkan Hasan Akcan cevapladı. Akcan, “Biz meclis olarak tek yumruk ve tek yürek olduğumuz s ürece Allahın izniyle bütün sorunların üstesinden geliriz. Bundan herkes emin olsun” dedi. Akçan konuşmasının devamında MOBESE sistemi hakkında da değerlendirmede bulundu. Akcan, belediye meclis üyelerinin bir oturum ücretlerini MOBESE için Kaymakamlığa vermesini istedi. Meclis bu talebe oy birliğiyle kabul etti
7 Haziran 2014 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI