19 Eylül 2018

İki okulun işçileri de paralarını alamıyormuş


Geçen haftanın en çok konuşulan olayı Erenler imam Hatip Ortaokulunda yaşanan işçi eylemiydi

Dört gün süren eylemde, işçiler maaşlarını alamadıkları için okulun çatılarını yakmış, emniyet güçlerini ve vatandaşları okula sokmamıştı. Bu olayın ardından dün ilginç bir bilgi daha geldi. Aynı sorun, ilimizde yapımı devam eden iki okulda daha varmış. Ancak bu sefer sadece işçiler değil, okulun yapımında çalışan diğer firmalarda mağdurmuş. Okullardan biri Budaklar’da yapımı süren ilkokul, diğer erenler Yunus Emre ilkokulu. Bilgiyi bana aktaran şahıs ise bu okulun sıhhi tesisatını yapan firmanın yetkilisi. İsmini vermek istemiyorum. Ancak, okulların yapımını yüklenen Bursalı firmanın iflas gösterdiğini belirten okurumuz, şöyle devam ediyor, “Bu iki okulda da bir mağduriyet söz konusu. Ama bizler yakıp yıkmaktan yana değiliz. İşçiler, inşaatın alçısını, sıvasını, sıhhi tesisatını yüklenen firmalar sıkıntıda. Kimse ne yapacağını bilemiyor. Ben sadece kendim için değil o işçiler adına da bilgiyi sizinle paylaşıyorum. İşçilerin ceplerinde evlerine gidecek bile parası yok. Bu konuda yetkililer, harekete geçerek, bu mağduriyeti önlemeli” diyerek konuyu aktardı.

 

Duraklara park etmekten bıkmadık
Şehir merkezinde toplu taşıma yapan taksi dolmuş ve minibüslerin yolcu indirip bindirmesi için, belirli yerlere durakları hepimiz biliyoruz. Ancak, bu duraklar bazı kendini bilmez araç sahipleri tarafından işgal ediliyor. Sonra arkadan gelen minibüs en müsait yerde yolcu indirmeye çalışıyor. Toplum olarak menfi düşünen bir çok insan aramızda yaşıyor. Kimsenin hakkına saygı göstermeden, her yer sanki tapulu malıymış gibi kullanıyor. Sonra kargaşa alıp başını gidiyor. Bu şoförlere bir hatırlatma yapmak istiyorum. Trafik Kanununa göre, toplu taşıma araçlarının duraklarının bulunduğu bir noktanın 15 metre önüne veya arkasına park etmek yasaktır.

 

TCDD mektubuna gelen ilginç yorum

Geçtiğimiz hafta içinde, eski bir TCDD çalışanından gelen bir mektubu sizinle paylaşmıştık. Gelen mektup bir hayli ilgi görmüş. İnternet sitemizde en çok tıklanan haber olmuş. Bu mektuba gelen bir yorum bir hayli dikkat çekici. Gelen yorumda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinin arasında ki farka dikkat çekilmiş. O yorumu sizinle paylaşıyorum:
“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi halkın trenlerden faydalanması için her türlü çalışmayı yaparken, bizim belediyemiz ise halkımızı trenden uzaklaştırmak için ada trenini sapancadan kalkması için saçma sapan planlar yapmaktadır. iki belediye arasındaki farkı halkımız görsün.!!!!!!!!!!!!! “
15 Haziran 2014 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI