18 Ekim 2018

‘Asıl durak Sapanca’ydı’


Demiryol İş Sendikası İl Temsilcisi Cemal Yaman, hızlı trenin asıl durağının Arifiye değil, Sapanca olduğunu belirterek, “Ancak tünel inşaatı durunca ihale iptal edildi. Tünel açılsaydı tren Arifiye’de değil Sapanca’da duracaktı” dedi

Türk-İş’e bağlı sendikalar, Yatağan ve Milas maden ocakları için özelleştirilmenin gündeme getirilmesini eleştirdi. TES-İş binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında ilimizin Türk-İş’e bağlı sendika temsilcileri de yer aldı. Türk-İş İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Sendikası Başkanı Cemal Yaman, “Muğla Yatağan ve Milas’taki maden ocaklarından 15 bin kişi ekmek yiyor. Burası da özelleştirilmesin. Devlet burada çalışanlara hakkını veriyor. Ocaklar her yıl 200 milyon TL kar elde ediyor. Özel teşebbüs geldiğinde işçilerin iş güvenliğine dikkat etmez ve adam gibi para vermez” dedi.

HEPİMİZİN SORUNU
Yaman kendisine sorulan soru üzerine Adapazarı-Haydarpaşa treninin Adapazarı Garı’na girmesini herkesten çok kendisinin istediğini belirterek, “Bu hepimizin sorunudur. Ulaşım dediğimiz zaman, bir yerden bir yere tek araçla gitmek esastır. Eğer parçalı sistem olursa, çoluk-çocuk, valiziyle torbasıyla insanlar perişan olur. Bu durumda insanlar önce Gar’dan Adaray ile Arifiye’ye, oradan Pendik’e, daha sonra da Haydarpaşa’ya aktarma yapmak zorunda kalır” ifadelerini kullandı.

ARİFİYE’DE DURMAYACAKTI
Hızlı trenin asıl durağının Arifiye değil, Sapanca olduğunu açıklayan Yaman, “Sapanca’ya gelecek olan hattaki 8 kilometrelik tünel inşaatı durdu ve ihale geçici olarak iptal edildi. Eğer o tünel açılsaydı, hızlı tren Arifiye’de durmayacaktı. Sapanca’da duracaktı. Yani asıl hat Sapanca-Köseköy-Kandıra-Sabiha Gökçen havaalanı ve Pendik hattıdır. 4–5 seneye kadar tüneller açılınca, bu hat güzergah olacak. Şu anki hatta tren ancak 160 km hızla gider” diye konuştu.
 
17 Haziran 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI