24 Eylül 2018

Müftülük Ramazan’a hazır


Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş, düzenlediği basın toplantısında, camilerin Ramazan ayına hazır olduğunu söyledi. Akkuş, dini konularda vatandaşlardan gelen soruları cevaplandırmak için 09.00 ile 23.00 saatleri arasında Alo 190 hattının hizmet vereceğini ifa

 İl Müftüsü Yusuf Akkuş, 2014 yılı Ramazan Ayı basın bilgilendirme toplantısını Müftülük binasında gerçekleştirildi. İl Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş, Ramazan’da işleyeceğimiz tema ‘Hiç kimse kimsesiz kalmasın bu Ramazan ve her zaman’ olacak. Bu tema kapsamında ay boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının, paylaşma, dayanışma ve duyarlılık bilincinin pekişmesine katkıda bulunacaktır” dedi.

HATİMLE TERAVİH
İlimizdeki tüm camilerde mukabele programlarının icra edileceğini ifade eden Akkuş, “Vatandaşlarımızın dini konularda gelen sorularını cevaplandırmak için ALO 190 Dini Danışma Çağrı Merkezi Ramazan Ayı süresince 09.00–23.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek. İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinin de katılacağı vaaz irşat programları yapılacak. 11 ilçemizde 15 cami ve mescidimizde hatimle teravih kılınacaktır” diye konuştu.

ASGARİ FİTRE 10 TL
Tüm camilerin temizlik işlerinin halledildiğini ve vatandaşların ibadetlerini en güzel şekilde gerçekleştirmelerinin sağlandığını kaydeden Akkuş, “Engelli vatandaşlarımızın ibadetlerini ifa edebilmeleri için gerekli tedbirler alınarak gerekli hazırlıklar yapılmıştır. Çocukların camiye gelmeleri de teşvik edilecektir. Din görevlilerimiz namazları hızlı kıldırmayacaktır. 2014 yılı Ramazan Ayı fitre miktarı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından asgari 10 TL olarak belirlenmiştir” dedi.
25 Haziran 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI