18 Haziran 2019

HALKIN SAĞLIĞI ÖNEMLİ


Kent Şurası üyeleri, Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret ederek aylardır kullanılmayan tıbbi basınç odası sorununu aktardı. Coş, “Halkın sağlığı önemli. Cihaz çalışacak” dedi

Kent Şurası üyeleri, Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti. Şura üyeleri, sağlık sorunlarının çözümüne katkı sağlamak adına kurulan Sakarya Sağlık Vakfı’nı Valiliğe devredebileceklerini Coş’a iletti. Coş, “Milletimize sağlık hizmeti için kurulan Sakarya Sağlık Vakfı, il için sağlık için çok önemlidir. Vakfın çalışır duruma getirilmesi için gereken çalışmayı başlatırım” dedi. İş adamlarından kurulan Kent Şurası’nın önemli bir kazanım olduğunu söyleyen Coş, “Sizlerin tecrübelerinden her daim yararlanmak isteriz” diye konuştu.

BASINÇ ODASI
Ziyarette, şura üyesi Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu tarafından Vali Coş’a kullanılmayan tıbbi basın odasıyla ilgili sorun aktarıldı. Hacıeyüpoğlu, “6 ay önce Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne şura üyelerinden biri 600 bin TL değerinde hiperbarik basınç odası bağışladı. Oksijenle birçok hastalığın tedavisinde kullanılan tıbbi cihaz odası, 6 aydır doktor verilemediği için çalıştırılmıyor” şeklinde konuştu.

NEDEN ÇALIŞTIRILMIYOR?
Vali Coş, tıbbi basınç odasının neden çalıştırılmadığı ile ilgili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam’dan bilgi aldı. Basınç odasının uzay hekimliği alanına girdiğini belirten Sağlam, ilgili doktorun askerlik görevinde olduğunu ve başka bir doktorun atanması halinde Uzay Hekimleri Derneği’nin dava açacağını belirterek, basınç odasının hizmet veremediğini ifade etti. Vali Coş ise basınç odasının en kısa zamanda çalıştırılması için talimat verdi. Coş, “Vatandaşın sağlığı aksatılmaz. Bu cihaz çalışacak. Halkın sağlığı önemli” dedi.
 
7 Temmuz 2014 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI