20 Temmuz 2019

YİNE BORÇ


Büyükşehir Belediye Meclisi’nde içme suyu şebeke hatlarının yenilenmesi ve elektrik borçlarının ödenmesinde kullanılmak üzere SASKİ’ye toplam 17 Milyon TL kredi kullanması için yetki verildi

Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısı Zeki Toçoğlu başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda 2 ilaveyle toplam 42 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı konuşmalar bölümünde söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, Sakaryaspor ve Sapanca Gölü’yle ilgili yapılan girişimlerden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündemin ilk 12 maddesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan geldiği şekilde kabul edilirken, 13’den 37’nci maddeye kadar olan maddeler imar komisyonuna havale edildi.
HAL PROJESİ
Meclis gündeminin 37’nci maddesinin görüşülmesinin sırasında Başkan Toçoğlu, “Haller yeni yasayla birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Bizim Hal Birliği’nin de farklı bir yapısı vardı. Biz oradaki yapıyı tasfiye ettik. Şimdi Büyükşehir Belediyesi’ne devrediliyor” dedi. Meclis üyelerinin yeni hal yapılıp yapılmayacağı ile ilgili soruya Başkan Toçoğlu, “Hal Projesi duruyor. Para bulursak başlayabiliriz. Biz de halin yerinden çıkması taraftarıyız. Halin taşınmasını istiyoruz” dedi. Oturumda ayrıç SATSO’nun karşısındaki bin 100 dönümlük arazinin iş ve konut alanından Organize Sanayi Bölgesi alanına dönüştürülmesi kabul edildi.
10 MİLYON TL BORÇ
Gündemin 37’nci maddesiyle SEPAŞ’a olan elektrik borcunun ödenmesi için SASKİ’ye 7 Milyon TL kredi kullanımı için yetki verildi. 38, 39, 40 ve meclisin Ağustos ayında tatil olmasını içeren 42’nci madde de oy birliği ile kabul edildi. Oturumun ardından SASKİ Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi. 5 maddelik gündemde ilk üç madde komisyondan geldiği şekliyle kabul edilirken, 4 ve 5’nci maddeler de oy birliği ile kabul edildi. SASKİ’ye İçmesuyu ve kanalizasyon hattı boru alımı için 10 Milyon TL kredi kullanması konusunda yetki verildi.
TOÇOĞLU’NDAN UYARI
Başkan Toçoğlu toplantının ardından basın açıklaması yaptı. Son zamanlarda belediyenin otobüs duraklarında tahribatlar olduğuna dikkat çeken Toçoğlu, “Şehrimize 4 bine yakın durak kurduk. Neredeyse tüm duraklara zarar verilmiş. Kamu mallarına zarar vermek doğal bir şeymiş gibi gelişiyor. Oyun parkları kuruyoruz, birkaç gün sonra vatandaşlarımız tarafından tahribatlar başlıyor. Bu hizmetler milletimizin parası, milletten toplanan vergilerle yapılıyor. Bu konuda daha duyarlı olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
SU TASARRUFU
Toçoğlu ayrıca suyun tasarruflu kullanımı konusunda da uyarıda bulundu. Sıcak havaların etkisiyle kuraklık riskinin daha fazla arttığını söyleyen Toçoğlu, “Mesele birilerinin su çekme meselesi değil, kuraklık”dedi. Uyuşturucuyla mücadele konusuna da değinen Toçoğlu, “Bu konuda çeşitli çalışmalar yapılıyor falar bizim de meclis olarak gereken desteği vermemiz gerekir” diye konuştu.
 
15 Temmuz 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI