16 Ekim 2018

DOLU 60 AİLEYİ VURDU


Kaynarca’da önceki gün etkili olan dolunun ardından hasar tespiti için çalışma başlatıldı. Vali Hüseyin Avni Coş, doludan ötürü zarar gören 60 ailenin olduğunu söyledi

Kaynarca’da dün meydana gelen dolu yağışı bir çok eve ve tarım arazisine zarar verdi. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu Müezzinler, Taşoluk, Kadıköy mahallelerine zarar verdi. Dolunun etkisini gösterdiği tarla ve sebze bahçeleri büyük zarar gördü. Evlerin ve araçların camları kırılırken, kümes hayvanları telef oldu. Vatandaşlar öğlen etkisini gösteren dolu nedeniyle ne yapacağını şaşırdı. Bazı evlerin çatılarının delinmesine neden olan dolu büyük korkuya neden oldu.
HASAR TESPİTİ
Kaynarca Kaymakamı Huriye Küpeli Kan ve Belediye Bakanı Zeynur Özel, mahalleleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kaynarca Kaymakamı HuriYe Küpeli Kan, hasarın en çok tarım arazilerinde etkili olduğunu söyledi. Şuan tarım arazilerinde hasar tespitinin yapılması için çalışma yapıldığını belirtti. Doludan en çok, kümes hayvanlarının telef olduğu ve ilçenin en önemli geçim kaynaklarından Ayçiçek tarlalarının hasar gördüğü öğrenildi.
60 AİLE ZARAR GÖRDÜ
Vali Hüseyin Avni Coş ise dolunun ardından bölge kaymakamların gerekli çalışmalara hemen başladıklarını söyledi Coş şöyle devam etti, “Şu anda Kaynarca bölgemizde köylerde zarar gören 60 aile var. Bu ailelerimizin evinin tamiri için kaymakamlık tarafından nakdi yardım yapılıyor. Ayrıca erzak ve gıda yardımlarının yanı sıra ihtiyaç duyduğu yardımlarda vatandaşlarımıza sağlanıyor. Adapazarı’nda iki köyümüzde hasar vardı. Adapazarı Kaymakamımızda hemen olay yerine giderek hasar tespitine kapıldı. Kızılay ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’nü bilgilendirdik. Eğer ihtiyaç olursa onlar da devreye girecekler. Ayrıca köylerde zirai alanlarda yaşanan felaketin boyutlarını tespit etmek içinde ekipler oluşturduk. Onlar tespit çalışmalarını yürütüyor.. Diğer taraftan ilk tespitlere göre, yaklaşık 3 bin dekarlık tarım arazisinin doludan zarar gördüğünü söyledi.
 
26 Temmuz 2014 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI