18 Ekim 2018

TARIMSAL ATIKLARDAN SÜS BİTKİSİ YETİŞTİRİLECEK


Sakarya Ziraat Odası, Sakarya Üniversitesi ve MARKA işbirliğiyle yeni bir projeye başlanacak. Proje kapsamında tarımsal kökenli atıklardan süs bitkisi yetiştirilmesi amaçlanıyor

EĞİTİM VERİLECEK
Sakarya Ziraat Odası, Sakarya Üniversitesi ve MARKA işbirliğiyle “Tarımsal Kökenli Organik Atıkların Karaterizasyonu ve Süs Bitkisi Yetiştirme Ortamı Olarak Kullanılabilirliğinin İncelenmesi” projesi hayata geçiyor. Projeyle tarımsal kökenli atıklardan süs bitkisi yetiştirilmesi amaçlanıyor. Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü öğretim görevlileri tarafından verilecek olan eğitimler ilimizdeki süs bitkisi yetiştiricilerine ve süs bitkisi yetiştirme ortamlarında gerekli analizleri gerçekleştirebilecek mühendis, tekniker veya laborant olarak çalışan kişilere verilecek.
FAYDALI OLACAK
Eğitimlerde yetiştirme ortamlarının süs bitkisi yetiştiriciliğindeki önemi, yetiştirme ortamı hazırlanması, bitki büyüme ve kalitesinde yetiştirme ortamlarının önemi gibi konular hakkında çeşitli seminerler verilecek. Projeyle ilgili konuşan Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, ilimizde çok sayıda süs bitkisi yetiştiricisi olduğunu söyleyerek projenin faydalı olacağını söyledi. Proje kapsamında eğitim alacak olan kişiler, Ziraat Odası tarafından belirlenecek. 3 gün boyunca sürecek olan eğitimler 25-26-27 Ağustos tarihlerinde verilecek.  
27 Temmuz 2014 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI