23 Eylül 2018

AMACIMIZ DEPREMİ UNUTMAMAK


Kent Meydanı’nda stant açan afet ve acil durum kuruluşları ve ekipleri, vatandaşları afetlere karşı alınabilecek basit önlemler konusunda bilgilendirdi. AFAD İl Müdürü İsmail Dilaver, “Amacımız, depremi unutmamak ve unutturmamak” dedi

17 Ağustos 1999 depreminin 15’nci yıldönümü nedeniyle, Afet ve Acil Durum(AFAD) İl Müdürlüğü organizasyonu ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Amirliği, UMKE, S.A.B.A.H, Kızılay, TRAC ve 112 ekiplerince Kent Meydanı’nda tanıtım programı düzenlendi. Kent Meydanında kendileriyle ilgili stant açan afet ve acil durum kuruluşları ve ekipleri, stantları gezen vatandaşlara, faaliyetleri ve donanımları hakkında bilgi verdi. Olası afet durumlarında vatandaşların alacakları basit önlemlerle hayatta kalınabileceği konusunda bilgiler verdi. Vatandaşlara broşür de dağıtıldı.
TEDBİRLER
Düzenlenen etkinlikle ilgili olarak bilgi veren Afet ve Acil Durum İl Müdürü İsmail Dilaver, 17 Ağustos depreminin yıldönümü nedeniyle ilimizde faaliyet gösteren gönüllü ve resmi arama, kurtarma ve ilk yardım birimleriyle böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyledi. Dilaver aradan geçen 15 yıl içinde, ilimiz afet ve olası doğal felaketlere karşı çok büyük yol kat ettiğini ifade etti. Dilaver şöyle devam etti, “Amacımız, depremi unutmamak ve unutturmamak. Bu organizasyonda hedefimiz, birimlerimizin bu süreç içinde yaşadıkları gelişmeyi halkımıza tanıtmak, teknolojik gelişmeler hakkında bilgi vermek ve olası afet ve doğal felaketlerde, halkımızın alabileceği küçük tedbirler hakkında bilgilendirmektir” dedi.
GÖREVE HAZIRIZ
Dilaver, bugün ilimizde bulunan arama kurtarma ve haberleşme birimlerinin dünyanın önde gelen birimleri arasında olduğunu ifade ederek, “AFAD olarak birimlerimiz teknolojik ve başarı yönünden ülkemizde bulunan 11 birimden biriyiz. Diğer taraftan halkımızı bilgilendirme adına, her zaman göreve hazırız. Halkımız istedikleri zaman alabilecekleri tedbirler konusunda bize danışabilirler” dedi. AFAD Müdürü Dilaver, ilimizde bu tür durumlara karşı kurulan birimler ve sivil toplum gönüllü birimleri yanında, fabrikalarda da kurulan birimlerle acil durumlara hazır olduklarını söyledi.  
18 Ağustos 2014 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI