23 Eylül 2018

SAÜ örnek oluyor


Sakarya Üniversitesi’nde uygulanan ve öğrencilerin bir dönemini işletmelerde geçirdiği 7+1 Eğitim Modeli ile ilgili Bursa Teknik Üniversitesi bilgi aldı.

BTÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arif Karademir ve öğretim üyesi Prof. Dr. Sami İmamoğlu’ndan oluşan heyet, SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Sinan Serdar Özkan’ı ziyaret etti. Heyet, SAÜ’de 2010 yılından beri uygulanan 7+1 eğitim modelinin yapısı, işleyişi ve üniversite sanayi işbirliğini içeren konular hakkında bilgi aldı. BTÜ Orman Fakültesi heyeti, fakülte bünyesinde açılması planlanan Orman Endüstri Mühendisliği ve Orman Mühendisliği bölümlerinde bu modeli uygulamak istediklerini belirtti.
YARARLI
SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık yürütülmekte olan 7+1 eğitim modelinin yararlı bir model olduğunu söyledi. Bu model ile işletmelerin işe almayı düşündüğü elemanı kısa sürede ve istediği şekilde yetiştireceği bilgisini veren Sarıbıyık, şunları kaydetti: "Üniversitedeki eğitim programları iş dünyasının gereksinimleri doğrultusunda güncellenecek, iş dünyası ile akademik personelin kaynaşması neticesinde sinerji oluşacak ve yapılacak ortak projelerle işletmelerin Ar-Ge teşviklerinden yararlanması sağlanacaktır. Öğretim elemanlarının bilgi ve tecrübesinden sanayi sektörünün yararlanması sağlanmış olacak, eğitim öğretim programlarının hazırlanması sürecinde sanayinin gereksinimleri dikkate alınacak ve iş dünyasının pratikte yaşadığı sorunlara çözümler üretilecektir."
 
22 Ağustos 2014 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI