19 Ağustos 2018

BU SOKAK ÇOK DERTLİ


Çark Caddesi Papatya Sokak esnafı elektrik kesintilerinden bunaldı. Kesinti dolayısıyla büyük zarar ettiklerini belirten esnaflar, defalarca söz verilmesine rağmen sorunun çözülmemesinden dert yanıyor

 Çark Caddesi içindeki Papatya Sokak esnafı dertli mi dertli! İçinde çok sayıda işletmenin bulunduğu sokakta kronikleşen elektrik kesintisi sorunu esnafı canından bezdirdi. İş yapamamaktan şikayet eden esnaf, sorunlarının çözümü için ilgili mercilerin duyarsız kalmalarından dert yanıyor. Yıllardır bu sorunu yaşadıklarını dile getiren esnaflar, birçok kişinin bu yüzden dükkanının devretmek zorunda kaldığını belirtti.
SEDAŞ GELMİYOR
Kafe işletmecisi Tolga Erdoğan elektrik kesintilerine dikkat çekerek, “Bayram arefesinden üç gün önce 3-4 saatlik kesintiler oldu. Bir saatte yaklaşık 2 bin TL zarar ettim. Çoğu dükkan da aynı şeyleri yaşadı. Zaten sokağımıza akşam giren olmuyor. Sokak, akşamları karanlık oluyor. İnsanlar korkuyor ya da dikkatini çekmiyor. SEDAŞ ‘geleceğiz’ diyor ama gelmiyor. Belli bir müddetten sonra sokak lambaları da sönüyor. Seçim zamanı verdikleri sözlere inanıp oy verdik. Ama sonuç hala aynı” dedi.
SÖZLER TUTULMUYOR
Bir diğer kafe işletmecisi Ergün Çelik ise kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını belirtti. Sorunu defalarca gündeme getirdiğini söyleyen Çelik, “Başkan Zeki Toçoğlu’nun birçok kez karşısına çıkıp bu sorunu dile getirdim. Defalarca söz vermesine rağmen herhangi bir şey yapılmadı” ifadelerini kullandı.

Makinesi yandı
Arefe gecesi elektriklerin gidip gelmesiyle makinesinin yandığını dile getiren Terzi Ayla Kasap, “Arefe gecesi çok sorun yaşadık. Elektrikler gidip gelince makine yandı. Ateşler çıktı. Dışarı çıkartmak zorunda kaldık. Zarar ettim. Bir sürü işim yetişmedi, bazılarını geri vermek zorunda kaldım. Sabah 5’e kadar çalıştık ama tek makine vardı. Hala tek makine çalışıyoruz. Bayram zamanı daha çok kazanacağımıza daha çok kaybettik. Esnaf olarak mağduruz.” dedi. Kuaför Engin Yaman ise , “Telefonun flaşıyla saç kestik. Akşamları elektrikler kesiliyor. Zaten insanlar akşam dışarı çıkıyor. Tam ekmek kazanacağım saatte elektriklerin kesilmesi ne kadar doğru? Buna bir çözüm istiyoruz artık. Yıllardır mağdur oluyoruz. İnsanlar bu sokağı bilmiyorlar bile” şeklinde konuştu.

ESNAF MAĞDUR
Sokaktaki bütün esnaf mağdur olduğunu dile getirdi. Giyim mağazası sahibi Mustafa Uyanık bir an önce çözüm beklediklerini belirtti. Uyanık, “Çözüm bulunmazsa esnaflar olarak topluca dilekçe verip şikâyet edeceğiz.” diye konuştu. elektriğin kesildiği tek sokağın kendi sokakları olduğunu iddia eden esnaflar, bunun sürekli yaşandığını da sözlerine kedi. Esnaf, “Tek isteğimiz sorunun çözülmesi” dedi.
25 Ağustos 2014 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI