20 Ağustos 2018

KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANLARIMIZ VAR


Adapazarı Belediyesi’nin ilçe sınırları içerinde kentsel dönüşüm planları olduğunu söyleyen Başkan Süleyman Dişli, “Kentsel dönüşüm için özel bir mahalle önermedik. Hangi mahalle hazır olursa ilk o taraftan başlamayı arzu ediyorum” dedi.

Adapazarı Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Süleyman Dişli başkanlığında yapıldı. Toplantıda 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantının gündem dışı konuşmalar bölümünde söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, Çukurahmediye Mahallesi’nde vatandaşlar arasında kentsel dönüşüm yapılacağı söylentilerinin olduğunu ifade ederek, bazı vatandaşların evlerinin tapularını hisse almak için ayırmaya başladığını söyledi.
BERBER ESNAFI
Berberlerin Pazar günü tatiliyle ilgili de görüş bildiren Etçioğlu, “Özel olan yerlere belediyeler karışamıyor, bu haksızlık. Diğer esnaflar da belediyeden hafta tatili ruhsatı almak suretiyle Pazar günü çalışabilirler. Şehrin böyle bir hizmete ihtiyacı var” diyerek “İlla ki AVM’lerdeki berberlere mi gitmeliyiz?” diye sordu. Etçioğlu’nun gündeme getirdiği konularla ilgili konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Şu anki şartlara göre kentsel dönüşüme bir uygunluk var gibi gözüküyor” dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM
“Belediye olarak kentsel dönüşümle ilgili bir uğraşımız var ama bunun adı ‘Çukurahmediye’ diye bir şey söylemedik ” diyen Başkan Dişli, “Bu şekilde olursa kursağımızda kalır. Böyle bir şey olacaksa bu belediye yöneticilerinin, vatandaşların ve meclis üyelerinin dayanışmasıyla olmalı. Daha hiçbir şey ortada yokken planları böyle altüst edecek şeyler olmamalı. Kentsel dönüşümle ilgili çok efor sarf edeceğiz, çok çalışacağız fakat daha başlamadan bu tür şeyler yapılıyorsa, oradan başlayamayız” diye konuştu.
SAMİMİYET
Kentsel dönüşüm için özel bir mahalle önermediklerini ifade eden Dişli, “Burada halkın bu işi sahiplenmesi önemli. Adını henüz koymadık, iyi ki de koymamışız. Biz bu işte samimiyiz. Vatandaşlar da bize aynı samimiyetle yaklaşır, hangi mahalle hazır olursa ilk o taraftan başlamayı arzu ediyorum. Çalışmalarımız henüz meclise taşınacak seviyede değil” dedi. Berberlerin Pazar günü tatilleriyle ilgili de konuşan Başkan Dişli, “Özel iş yerlerindeki berberlerin açık olması haksız rekabete neden olabilir. Bunu söylentiler noktasında düşünmek lazım” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
Yapılan konuşmaların ardından 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Gündemin ilk 3 maddesi İmar Komisyonu’na havale edilirken, 4 ile 5’nci maddeler İmar ve Hukuk Komisyonuna havale edildi. Gündemin 5’nci maddesinde yer alan ‘Adapazarı sınırları içerisinde park, cadde ve meydan gibi yerlere İzzeddin el-Kassam isminin verilmesi’ konu MHP’li ve AKP’li meclis üyeleri arasında kısa süreli tartışmaya neden oldu.
GAZZE
Önerinin herhangi bir isim üzerinden olmamasını isteyen MHP’li meclis üyeleri meclise ‘Gazze, Ramallah ve Kudüs’ önerilerinde bulundu. Daha sonra yapılan görülmede Gazze üzerinde mutabakat sağlandı.6,7,8,9 ve 11’nci maddeler komisyona iade edildi. 10 ve 12’nci maddeler komisyondan geldiği şekilde kabul edildi. Gündemin 13 ve 14’ncü maddeleri kabul edilirken, 15’nci madde ise oy çokluğuyla kabul edildi. Meclis gündemin son maddesini görüşmek üzere 18 Eylül Perşembe günü olağanüstü toplantı kararı alındı. 
2 Eylül 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI