22 Eylül 2018

Taraklı’da su kesintileri bıktırdı


Taraklı İlçesinde yaşanan su kesintileri vatandaşın tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar son günlerde yaşanan su kesintilerinin kendilerini mağdur ettiğini belirterek, bu konuda ilgililerden çözüm üretmesini istediklerini ifade ettiler. Su kesintileri nedeniyle endişeli olduklarını belirten vatandaşlar, “Son birkaç aydır yaşanan su kesintilerinin hastalıklara davetiye çıkarmasından endişeliyiz. Su kesintilerinin süreklilik arz etmesi bizim açımızdan büyük bir olumsuzluk oluşturuyor. İlgilerin bu konuda çözüm üretmesini istiyoruz” diyerek şikayetlerini aktardılar.

 

 

SEDAŞ Karapınar Köyünde gereken çalışmayı yaptı

Geçtiğimiz haftalarda, Karasu Karapınar Köyünden gelen bir cep telefonu mesajını sizinle paylaşmıştık. Mesajda, köyün aydınlatma sistemi ile ilgili şikayet yer alıyordu. Yazdığımız yazı üzerine SEDAŞ yetkilileri, bölgede gerekli çalışmayı yaparak Kurumsal İletişim Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yazısı geldi. Gelen yazıyı sizinle paylaşıyoruz:
“Sayın Sak,
2 Eylül Salı günü gazetenizde yayımlanan “Karasu Karapınar Köyü’nden gelen cep telefonu mesajı” başlıklı haberinizi okuduk. Konuyla ilgili bazı hususları size aktarmak isteriz.
Karasu ilçesi Karapınar Köyü’nde 2 Ağustos tarihindeki aydınlatma bakımından sonra, yerel gazetede çıkan şikayet üzerine 12 Eylül tarihinde 00:00/08:00 vardiyasında tekrar aydınlatma bakımı yapılmıştır. Yapılan bakım neticesinde sokak aydınlatma şebekesinde 4 adet armatürün yanmadığı tespit edilmiş, bu arızalı armatürlerin onarımı gerçekleştirilmiştir. Elektrik şebekesi gezildiğinde ise aydınlatma konusunda ışık yetersizliği olan sokak ya da cadde tespit edilmemiştir.
2006 yılında yayınlanan TEDAŞ-MYD Kırsal Kesim Dış Aydınlatma Armatürleri Teknik Şartnamesi, yol, sokak, meydan gibi dış aydınlatmalarda kullanılacak armatürlerin teknik özelliklerini belirler. SEDAŞ da dış aydınlatmada bu standartlara uyarak malzeme kullanmaktadır. Bu şartnameyle birlikte, Avrupa standartları ve Türk standartlarına uygun hale getirilen armatür tiplerinin kullanılmasına geçilmiş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından da ülke genelinde beyaz ışık veren cıva buharlı aydınlatma armatürlerinin zaman içinde sistemden çıkarılması gerektiği kararı alınmıştır. SEDAŞ da sodyum buharlı sarı ışık veren lambaların kullanılması yönündeki TEDAŞ kırsal kesim dış aydınlatma armatürleri teknik şartnamesine uyup, bölgesinde belirlenmiş gerekli değişimleri yapmıştır.
Konuyu önemle bilginize sunarız. Saygılarımızla. SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü”
 
17 Eylül 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI