19 Ekim 2018

BÜLBÜL ADAYLIĞI DÜŞÜNÜYOR MU?


MHP’de Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler için saha çalışmalarının erken başlaması planlasa da evdeki hesabın çarşıya uyup uymayacağı konusunda belirsizlik var.
MHP İl Başkanı Levent Bülbül, geçtiğimiz hafta yaptığı basın toplantısında, ilçe teşkilatlarındaki değişim ile ilgili sorun olmadığını belirtmişti.
Ancak Bülbül’ün açıklamalarına rağmen bazı ilçe teşkilatlarında yeni görevlendirmeler için çalışma başlatılabileceği belirtiliyor.
MHP kulislerinde Milletvekili adayları ile ilgili konuşulanlar ise dikkat çekiyor. Bazı sürpriz isimler de bugünlerde gündeme gelmeye başladı.
Ancak MHP’de belki de en çok merak edilenlerin başında İl Başkanı Levent Bülbül’ün aday olup-olmayacağı konusu geliyor.
Bu konuda yakın çevresine dahi ser verip sır vermeyen Bülbül’ün adaylık konusunda ilk etapta bir girişiminin olmayacağı iddia ediliyor.
Yine iddialara göre Bülbül, adaylık için genel merkezden esecek olan havaya göre hareket edecek.
Bülbül’ün genel merkezden direkt olarak, ‘aday ol’ şeklinde bir direktif gelmesi halinde milletvekilliği için yola çıkacağı, aksi durumda ise adaylık için herhangi bir girişimde bulunmayacağı söyleniyor.

SATSO Meslek Komitesi toplantısından notlar
SATSO’nun yılda iki kere gerçekleştirdiği Müşterek Meslek Komiteleri toplantısı dün odanın Ali Coşkun Konferans Salonu’nda yapıldı.
Komite üyelerinin ilgi göstermediği toplantıda bazı başkanların “Başkanım neden bu kadar az katılım var. Bazı arkadaşlarımız sorun sorun diye bağırıyor. Milleti çağırıyorsunuz gelmiyor” dedi.
Toplantıda daha önceden konuşacak komite başkanları kura ile belirlenirken, katılımın azlığından ötürü tüm komite başkanlarına söz verildi. Daha önceki toplantılarda en son konuşan 34. Meslek Komitesi Başkanı Kadir Savaş bu oturumda birinci meslek komitesinden gelen olmadığı için ilk konuşmacı oldu. Savaş, “Daha önce hep son konuşuyordum. Bu sistem bana yaradı” dedi.
31. Meslek Komitesi adına söz alan Behlül Bayrak, yaptığı konuşmada komiteden çalışma arkadaşı Necmettin Kırık’a verdiği destekten ötürü teşekkür etti. SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul da komite üyelerine teşekkür etti.
5. Meslek Komitesi’nden Hüseyin Gürsoy’un konuşması sırasında ilimizdeki öğrencilerin nereye gittiğini bilmediğini söylemesi salonda gülüşmelere neden oldu.
SATSO Meclis üyesi Adnan Borazancıoğlu, yaklaşık 20 dakika konuşma yapacağını ifade ederek, “Koltuklarınıza yaslanın ve beni dinleyin” dedi.
24. Meslek Komitesi’nden Şerafettin Keskin’in eleştirilerini sessiz bir şekilde dinleyen SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Meclis toplantılarında komite başkanlarına söz veremediklerini söyledi.

 

Gezici Müze’nin arkasında Uslu var

Çanakkale’ye gidemeyip oradaki tarihi ruhu yaşayamayanlar için hazırlanan “Gezici Müze” Kent Meydanı’nda 28 Eylül tarihine kadar kalacak.
Gezici Müze’nin içerisinde yaklaşık 4 bin adet, Çanakkale Savaşı’ndan kalma askeri malzemeler, savaş envanterleri ve figürler yer alıyor.
Araştırmacı-Tarihçi Ahmet Uslu’nun oğlu Bahadır Uslu, bu eserleri toplayarak sergi haline getiren ismin babası olduğunu belirtti.
Bahadır Uslu, Gezici Müze’nin 1 Aralık 2013 tarihinden bu yana tüm ülkeyi dolaştığını kaydetti.
24 Eylül 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI