19 Ağustos 2018

Karasulu kadınları sevindirecek proje


Karasu Kaymakamlığı öncülüğünde hazırlanan ‘Kadına Sosyal Yaşam ve İş Merkezi’ adlı proje İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından kabul edildi.

Karasu Kaymakamlığı tarafından kadınlara istihdam sağlamak ve ekonomiye kazandırmak amacıyla hazırlanan ‘Kadına Sosyal Yaşam ve İş Merkezi’ projesi onaylandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının kapasitelerin geliştirilmesi, kamu kurumlarıyla ilişkilerinin artırılması ve aktif katılımın sağlanması gibi faaliyetlere destek verdiğini söyledi.
PROJEYE ONAY
Gürçam şöyle devam etti, “ Bu kapsamda Başkanlık, her yıl bütçe imkânları doğrultusunda derneklerce hazırlanan projelere yardım etmektedir. Kaymakamlığımız tarafından İlçe Dernekler Büro Şefliği aracılığı ile ilçemizde faaliyet gösteren derneklerin proje hazırlamaları konusunda teşvik edilerek iki derneğimiz tarafından proje hazırlaması sağlanmış olup, 46.633,00 TL’ye hayata geçecek olan “Kadına Sosyal Yaşam ve İş Merkezi” isimli proje kabul görmüştür.”
İŞ HAYATI
Proje kapsamı hakkında da bilgi veren Kaymakam Gürçam, “Hazırlanan bu proje ile kadınlarımızın, tertip edilecek kurs ve eğitimlere katılımlarının sağlanarak, iş hayatına ve sosyal hayata entegre olmaları sağlanmış olacak. Öte yandan, proje sayesinde oluşturulacak atölyede çeşitli dallarda beceri kazanıp üretim yapmaları sağlanacağı gibi, ürettiklerini pazarlamayabilmeleri ve proje bitiminde edindikleri mesleki beceriyi devam etmelerine olanak sağlayacaktır” dedi.  
25 Eylül 2014 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI