20 Haziran 2019

O SU TEMİZMİŞ!


Kuzuluk Şose ve Orta Mahalle halkının su sorununu çözmek için açılan artezyen kuyusuna tepki gösteren bölge sakinlerinin protesto eylemlerinin üzerine, Valilik talimatı ile yapılan incelemesinin ardından yapılan açıklamada suyun yönetmeliğe uygun olduğ

Kuzuluk Mahallesi İŞMOND fabrikası yanındaki daha önceki çöplük olan arazinin üzerinde SASKİ tarafından açılan artezyen kuyusunun bulunduğu yerde toplanarak eylem yapan vatandaşlar, uzun zamandır yaşadıkları su probleminin çözümlenmesi için SASKİ’yi protesto etmişlerdi Eylül ayının başında kuyu başında toplanan Kuzuluk Şose ve Orta Mahalle sakinleri artezyenden çıkarılarak, içme suyuna karıştırılan suyun içinde her türlü mikrobu içinde barındırdığını ifade ederek, “Bu suyu derhal kesin ve eski suyumuzu bize iade edin” diyerek tepki göstermişlerdi.
YAZILI AÇIKLAMA
Valilik, tepkiler üzerine suda inceleme yapmasını istemişti. Yapılan incele sonucu sondaj noktası ve şebekenin birden fazla uç noktalarından alınan su numunelerinin İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun olduğunu bildirdi. Valilik’ten yapılan yazılı açıklamada, bazı basın organlarında SASKİ tarafından Akyazı ilçesinde yeni faaliyet geçen şebeke suyu ile ilgili ’Sağlıksız İçme Suyu’ başlıklı haberler üzerine konunun Valilik tarafından incelendiği kaydedildi.
NUMUNELER
SASKİ tarafından Akyazı ilçesinde yeni faaliyete geçirilen şebeke suyunun alındığı sondaj noktası ve şebekenin birden fazla uç noktalarından alınan su numunelerinin Halk Sağlığı Müdürlüğü laboratuvarında analiz edildiği belirtilen açıklamada, “Analiz sonuçlarının İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun olduğu tespit edilmiştir” denildi. 
27 Eylül 2014 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI