18 Ekim 2018

SAÜ’de herkes için topluluk var


Sakarya Üniversitesi’nde bulunan yüzü aşkın öğrenci topluluğu, öğrencilerin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesine imkân sağlıyor

Öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini amaçlayan Sakarya Üniversitesi, öğrencilerin sosyalleşmesinde çok önemli bir işleve sahip olan öğrenci topluluklarının faaliyetlerini destekliyor. Kültürden sanata, bilimden spora kadar birçok alanda faaliyet gösteren topluluklar, öğrencilerin kendilerini ifade etme ve becerilerini arkadaşlarıyla paylaşma olanağı sunuyor. Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken, öğrencilerin rahat bir şekilde eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri için her türlü imkânı sunduklarını belirterek, “Öğrencilerimizin ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak temel önceliklerimiz arasında yer alıyor” dedi.
BİREYSEL
Üniversite olarak, dünyadaki gelişmelere paralel bir şekilde haftalık ders yoğunluğunu azalttıklarını ifade eden Prof. Dr. Eken, “Bu sayede öğrencilerin bireysel yeteneklerini geliştirmelerini ve öğrenim gördükleri bölüm dışında başka alanlarda da uzmanlaşmaları için fırsat sunuyoruz. Bu bağlamda, öğrenci toplulukları, öğrencilerin sosyal ve kişisel gelişimi açısından, çok önemli bir işlev görmektedirler. Öğrencilerimiz, sayıları 120’ye ulaşan topluluklar sayesinde kendi bölümleri dışındaki ilgi alanlarını ve yeteneklerini geliştirebiliyorlar” diye konuştu.
 
27 Eylül 2014 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI