16 Haziran 2019

Süs bitkiciliği desteklenmeli


SATSO tarafından düzenlenen toplantıda bir araya gelen süs bitkisi üreticileri, sektörün gelişmesi için akademik ve ticari anlamda desteklenmesi gerektiğini vurguladı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu süs bitkisi yetiştiricilerinin oluşturduğu 1. Meslek Komitesi, sektör temsilcileri ile bir araya geldi. SASA Harmanlık Tesislerinde Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ ve Komite Başkan Yardımcısı Ali Faik Tantan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, İçişleri Eski Bakanı Saadettin Tantan, Eski Merkez Valisi Hasan Duruer, Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Arifiye Kaymakamı Mehmet Ünal, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Eski Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, SAÜ Öğretim üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı.
KATMA DEĞER
Toplantıda Sakarya’nın gerek ihracat gerekse katma değer açısından büyük bir potansiyele sahip sektörü olan süs bitkiciliğinin gelişmesinin önemine değinilerek, sektörün akademik ve ticari anlamda desteklenmesi gerektiği vurgulandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan SATSO Meclis Başkanı Akgün Altuğ, SATSO olarak sektörlere yönelik bu tür toplantıların sorunları görüşmek ve birlikteliği sürekli kılmak adına önemli verdiklerini dile getirerek, toplantıya katılım gösterenlere teşekkür etti.
SAKARYA ÖNEMLİ ÜS
Meclis Başkanı Altuğ, “Süs bitkiciliği sektörünün gelişmesi için her türlü görüş ve önerileri bizlere iletmenizi bekliyoruz” dedi. Ali Faik Tantan ise süs bitkiciliğinde Sakarya’nın önemli bir üs olduğunu dile getirerek sektörün ulusal ve uluslararası platformda yaygınlaşması ve gelişmesi adına ciddi gayretler göstermek amacında olduklarını ifade etti. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Uzmanı Abdulkadir Uslu sektöre yönelik devlet destekleri, projeler ve MARKA’nın faaliyetleri hakkında katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi.
 
1 Kasım 2014 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI