21 Eylül 2018

Başkanlardan 10 Kasım mesajı


Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76’ncı yıldönümü dolayısıyla il protokolü tarafından bir dizi mesaj yayınlandı.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76’ncı yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Atatürk, umutların yok olduğu bir dönemde, halkımızı bir araya toplayarak, Milli birliği gerçekleştirmiş, Millet-Ordu bütünleşmesiyle yürüttüğü Kurtuluş Savaşı’yla büyük bir zafer kazanmıştır. Atatürk’ün mirasını geleceğe taşıyabilmek için, uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her koşulda sahip çıkmalıyız. Bizlere emanet edilen Cumhuriyetimizi yaşatmanın, hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız. Bu vesileyle, aramızdan ayrılışının 76. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını bir kez daha sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi
CUROĞLU’NUN MESAJI
CHP İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu ise yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz. Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi kılavuz edinmiş olan anlayışı ile Atatürkçü Düşünce Sistemi, Türkiye Cumhuriyet’ini sonsuza denk bölünmez bütün olarak yaşatacak, en büyük ateşleyici güçtür. Bu düşünce ve duygularla, ilke ve devrimlerinle hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize, manevi huzurunda söz veriyor ve sizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz”

ŞÜKRAN VE SAYGI
Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş ise, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 76.yılında onu yürekten şükran ve saygıyla yad ediyoruz. Atatürk sadece Türk Milletinin değil bağımsızlık yolunda yaktığı ışıkla tüm ulusların hayranlığını kazanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Savaşının Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü ve onun şahsında dava arkadaşlarını bir kez daha minnet ve rahmetle anıyoruz. Manevi huzurlarında saygıyla eğiliyoruz” dedi.
 
10 Kasım 2014 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI