22 Temmuz 2019

‘Türkiye hızla büyüyor’


Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nun tanıtım toplantısında konuşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, rekabet ve iş birliği ortamıyla başarıya kavuşan projeler sayesinde bölge ve Türkiye’nin hızla büyüdüğünü söyledi

SATSO’da düzenlenen toplantıya Kocaeli, Düzce, Bolu ve Yalova’daki ticaret ve sanayi odaları ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) temsilcileri katıldı. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, organizasyonun katılımcılar dışında Marmara Bölgesi’ne de hitap edeceğini söyledi. Yatırımcıların en çok tercih ettikleri Marmara’nın ülke ekonomisine katkı sağladığını belirten Kösemusul, rekabet ve iş birliği ortamıyla başarıya kavuşan projeler sayesinde bölge ve Türkiye’nin hızla büyüdüğünü anlattı.
Organizasyona büyük işletme ve KOBİ’lerin başvurabileceğini kaydeden Kösemusul, firmaların verimlilik, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, topluma katkı, istihdam ve çalışanların geliştirilmesiyle bilinçlendirmesi konularında değerlendirmeye alınacağını anlattı. Kösemusul, değerlendirmeler sonucunda bu kriterleri başarıyla yerine getirecek kuruluşların ödüllendirileceğine işaret ederek, bu yıl 7’ncisi düzenlenen organizasyona son başvurunun 28 Kasım’da sona ereceği bilgisini verdi. MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut da Doğu Marmara’nın Türkiye’nin ihracatının yüzde 15’ini karşıladığını ve vergi gelirlerinin yüzde 12’sini ürettiğini vurguladı. Organizasyona MARKA’nın yanı sıra PWC Türkiye, Doğu Marmara ABİGEM ve CNN Türk destek veriyor.
 
18 Kasım 2014 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI