21 Eylül 2018

Çağrımıza destekler sürüyor


Yenihaber Gazetesi olarak 115 Yıllık Tarihi Adapazarı ekspresinin şehir merkezine girmesine yönelik çağrımıza destekler sürüyor.

YER ALTINA ALINMALI
MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata Adapazarı treniyle ilgili Adapazarı’ndan İstanbul’a bir tren kalkmaması nasıl mümkün olur? İnsanlara bunu nasıl izah edebilirsiniz?dedi.
TARİHİ TREN
Kutluata Adapazarı treninin şehre girmemesiyle ilgili Adapazarı’ndan İstanbul’a bir tren kalkmaması nasıl mümkün olur? Bunu kim kabul edebilir? İnsanlara bunu nasıl izah edebilirsiniz? Tarihi bir adı olan, hikayelere ve romanlara konu olan bir tren bu” dedi.
DEVRE DIŞI
İktidar daha önce de olduğu gibi yine Sakarya’yı devre dışı bıraktığı belirten Kutluata “Sakarya’dan oy alan iktidar milletvekilleri Sakarya’yı temsil edemiyor. Tren hattı mutlaka yer altına alınarak Adapazarı treni şehre sokulmalı” şeklinde konuştu.
ŞEHRE GİRMELİ (Kent Konseyi Başkanı Ahmet İşgüzar)
Adapazarı treninin şehre kazandırılmış olmasının büyük bir şans olduğunu belirtirken “Avrupa ülkelerinde raylı sistemler, , şehir merkezine kadar gidiyor. Bizde de böyle olmalı. Şuan Raylı sistemin şehre girmesi beraberinde trafik sorununu getiriyor olabilir, ancak ilerleyen yıllardan toplum olarak araç trafiğinden kaçacağız. Tarihi trenimizi hasretle bekliyoruz” dedi.
‘ALT YAPI SAĞLANMALI’ (Müteahhitler Birliği Başkanı)
Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş “Adapazarı Ekspresinin şehre girmesi konusunda çoğunluğun düşüncesine her zaman saygı duyarız. Adapazarı ekspresinin şehir merkezine girmesi için, gerekli koşullar ve alt yapı sağlanarak girmesi uygun olur” şeklinde konuştu.

 
26 Kasım 2014 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI