15 Ağustos 2018

HGS MAĞDURU OLDU


HGS faturası, ’bu kadar da olmaz’ dedirtti. Aracına 16 aylık zaman dilimi için 80 Bin TL HGS borcu çıkartılınca büyük şok yaşayan vatandaş, hakkını mahkemede arayacak.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) vatandaşın kabusu oldu. Emel Demir’in sahibi olduğu araç için geçtiğimiz yılın Ağustos ayından bu aya kadar HGS borcu ile ilgili herhangi bir bildirim yapılmadı. Demir, bu aybaşı itibariyle Karayolları’ndan gelen ’20 Bin TL’lik HGS faturası nedeniyle büyük şok yaşadı. Demir’in kardeşi Sevil Kabil, HGS’deki hesap hatası yüzünden şaşkın ve kızgın olduklarını belirtti.
MUHATAP BULAMADIK
Kabil, "Geçtiğimiz Ağustos ayından bu aya kadar HGS ile ilgili bize herhangi bir borç tebliğ edilmedi. Zaten HGS kartımız hep doluydu. Bu ay başında Karayolları’ndan gelen bir yazıyla aracın 20 Bin TL HGS borcu olduğu tebliğ edildi. Üstelik sadece 15 günlük süre içinde itiraz hakkımız olduğu aksi halde parayı ödemek zorunda olduğumuzu da yazıyla bildirdiler. Yaşadığımız büyük şokun ardından bize bildirilen telefon numarasını aradık. Ancak hiçbir şekilde muhatap bulamadık" dedi.
80 BİN TL BORÇ
HGS borcu yüzünden büyük şok yaşadıklarını dile getiren Kabil, "Böyle bir borç nasıl olabilir diye araştırma yaptık. Postaneden aracımızın HGS geçişlerini gösteren dökümanı temin etmeyi başardık. Bu kez borcun 20 Bin Tl değil, 80 Bin TL olduğunu ve ilerleyen süreçte bunun da bize tebliğ edileceğini öğrendik. Dünya başımıza yıkıldı. Dökümanı incelediğimizde ne kadar hatalı olduğunu gördük.Aracımız trafikte olmadığı zamanlarda bile HGS’den geçmiş gözüküyor. Hatta birer saniye arayla bile yüzlerce geçiş var. Böyle birşey nasıl mümkün olabilir?" ifadelerini kullandı.
MAHKEMEYE GİDİYOR
En büyük sıkıntıyı muhatap bulamama noktasında yaşadıklarını söyleyen Kabil, kendilerine haksız şekilde fatura edilen 80 Bin TL’lik borç için yargı yoluna başvuracaklarını belirtti. Kabil, "Pazartesi günü(Bugün) Arifiye’de bizim gibi mağduriyet yaşayan insanlarla birlikte önce Tüketici Hakları’nı Koruma Derneği’ne daha sonra da mahkemeye başvuracağız. HGS için yüklü bir borç ödemeleri talep edilen insanların bilinçli olmalarını ve haklarını aramaları gerekir. çünkü bu sistemde çok büyük yanlışlık var" diye konuştu.
 
8 Aralık 2014 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI