22 Eylül 2018

LAF YARIŞININ FAYDASI YOK!


Baro Başkanı Zafer Kazan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri’ne “Polemik değil, çöküm üretin” diye seslendi. Kazan 500 yataklı çocuk hastanesi çağrısı yaptı

Baro Başkanı Zafer Kazan, kendisine cevap veren SKHB Genel Sekreteri Sağlam’ın görevinin polemik yapmak yerine hizmet üretmek olduğunu söyledi. Sakarya Barosu Sağlık Hukuku Merkezi’nin Doğumevi ile ilgili tespit ve çözüm önerilerinin Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından “Bilimsel verilere dayanmayan yanlış bir bilgilendirme ve gerçek dışı ifadeler” olarak yalanlandığını belirten Kazan, “Bu yalanlamaya karşı ifade etmek isteriz ki, çocuklarımızın karşı karşıya kalacağı her mağduriyette Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nin asli sorumluluğu söz konusu olacak ve Baromuz da bu sorumluluğun takipçisi olacaktır” dedi.
POLEMİK UYARISI
Genel Sekreterin görevinin polemik yapmak olmadığını vurgulayan Başkan Kazan, “Gerçekler tüm çıplaklığıyla orta yerde durmaktadır. Laf yarıştırmanın kimseye faydası yoktur. Sorunlar orada durmakta ve çözüm beklemektedir. Ayrıca 200 yataklı bir hastane planlayıp daha sonra “yatak sayısı artırılabilir” demek iki kişilik odalar planlayıp daha sonra bu odalara iki yatak daha koyarak 4 kişilik odalar haline getirmek demektir. Bunun adına çözüm deniyor ise eğer bize de “buyurun öyle yapınız o zaman” demek düşer. Ancak bunun bir çözüm olmayacağını tüm vatandaşlarımız görecek ve Sakarya Barosu da bu sorunun takipçisi olmaya devam edecektir. Zira geleceğimizin yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın bu şartlara mahkum edilmesini vicdanımız asla kabul etmeyecektir” dedi.
ACİL ÇÖZÜM
Kazan sözlerini şöyle sürdürdü: Tekrar belirtmek isteriz ki anlamsız laf yarışının kimseye faydası yoktur. Çocuklarımızın maruz kaldığı mağduriyet acil çözümler beklemektedir. Asıl kalıcı çözüm ise yeni yapılacak Hastaneyi en az 500 yataklı olarak planlamak ve henüz temeli atılmamış hastanenin planını projesini buna göre değiştirmektir. Aksi halde yarın tekrar aynı manzaralar veya farklı mağduriyetler ortaya çıktığında “biz demiştik” demenin kimseye faydası olmayacak ve çocuklarımız hastane kapılarında sefil olmaya devam edecektir.
 
12 Ocak 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI