‘Çetin Ceviz’, izleyenlerle buluştu 16 Ocak 2015, Cuma

Adapazarı Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla başlatılan Uyuşturucuyla Mücadeleyi anlatan tiyatro gösterimleri Orhangazi Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Çocukların madde bağımlılığı zararlarını erken yaşta öğrenmelerine dikkat çekmek amacıyla gösterime sunulan tiyatro oyununu Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Adapazarı İlçe Emniyet Müdürü Yardımcısı İrfan Karabulut çok sayıda öğretmen ve öğrenci izledi.
OYUNUN ÖZETİ
Abdullah Şahin’in yönetmenliğini yaptığı Nokta Tiyatro Oyuncuları’nın sahnelediği oyunda mutlu bir ailenin küçük kızının arkadaşına özenmesiyle başlayan uyuşturucu bağımlılığı ve ailenin bağımlılığa karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor. Evin küçük kızının bir özentiyle başlayan uyuşturucu madde bağımlılığıyla ailesini ne kadar üzdüğünü anlatan tiyatroda, küçük kızın sonradan duyduğu pişmanlık anlatılıyor.
DİŞLİ’DEN TEBRİK
Tiyatroyu izleyen Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, tiyatro oyuncularını tebrik ederek, “Tiyatronuzda çok önemli bir konuya yer verdiğiniz için hepinizi kutluyorum. Çok başarılı bir çalışma olmuş. Bu işe emek verenlere katkı sağlamak gerekiyor. Bu çağın hastalığıyla insanlar ne yapacağını bilmiyor. Bu konuyu ilmek ilmek işleyerek çocuklarımıza zararlarını öğretelim” dedi. Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, okullardan gruplar halinde gelen öğrencilerin bu tiyatroyu izlemelerinin çok faydalı olduğuna inandığını ifade ederek, tiyatro oyununun yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. Kaymakam Gündüz, tiyatro oyuncularının sahnede konuyu çok iyi anlattığına dikkat çekerek hepsini kutladı.
 

Bu haber toplam 1293 defa okundu.