Geyveli okurdan ‘Dikkat edin’ çağrısı24 Ocak 2015, Cumartesi

Çözüm
bulamadık

Akşamlar rahatsızlık duyduğum bir konu var. Daha önce de defalarca gündeme getirdim. Ama, bu konuda yetkililer kadar, vatandaşlara da görev düşüyor. Konu kaldırımlarda ağaç diplerine bırakılan çöpler. Bu konuda bir türlü çözüm bulamadık gitti.

**
Özür notu

Dün elektrik faturası konusunda gelen bir şikayeti paylaşmıştım. İş yoğunluğu ve dikkatsizlik nedeni ile şikayeti dile getirirken, bir ayrıntıyı gözden kaçırmışım. Faturanın ödeme tarihleri bölümünde ki bu ayrıntı nedeniyle dün bazı telefonlar aldım. Faturanın ödeme tarihi başlangıcı 21 ocak olarak geçiyor. Okurlarımızdan özür diliyorum.
**

Geyveli okurdan ‘Dikkat edin’ çağrısı
Ne hikmetse, alt yapı çalışmalarında, kurumlar arası koordinasyonu bir türlü sağlayamıyoruz. Bir kurum bir işi yaparken, diğer kurum daha önce çalışma yapmış bir başka kurumun çalışmalarını zarar veriyor. Sonuçta, sıkıntı yaşayan yine vatandaş oluyor. Son günlerde hepiniz yakından takip ediyorsunuz, Geyve’de yoğun bir şekilde alt yapı çalışması yapılıyor. Çalışmalar nedeni ile ilçenin cadde ve sokakları, çamur içinde. Son zamanlarda Geyve’den bu konuda şikayetler alıyoruz. Elimizden geldiğince bu şikayetleri paylaşıyoruz. Ancak, bu gün yazacağımız konu çamur sıkıntısı değil. Konuya giriş yaptığımız, kurumlar arası koordinasyon eksikliği ve dikkatsizlik. Önceki gün bir okurumuz bu konuda yaşanan bir olayı paylaştı. Okurumuzun anlattığı konu daha önce, ilçede tekrarlanmış bir olay. Geyve Camikebir Mahallesinden arayan okurumuz kanalizasyon ve alt yapı çalışması yapan iş makinasının doğalgaz borusuna zarar verdiğini söyledi. Namık Kemal Sokak’ta yaşanan bu durum sonrası panik yaşadıklarını belirten okurumuz, “Olay yerine kısa sürede gelen ekipleri sorunu giderdi. Ama, bu tür konularda gerek iş makinesinin operatörleri, gerekse çalışan kişiler, biraz daha dikkatli olmalı” diyerek uyardı.
 

Bu haber toplam 1243 defa okundu.