18 Temmuz 2019

’BİZ TALEP ETTİK’


Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, Toprak Kurulu’na kendilerinin girmek istediklerini ve bunun için Valiliğe talepte bulunduklarını söyledi. Mete, tarım arazilerinin korunması konusundaki hassasiyetlerinin, diğer kurullardan aşağı olmadığını ifade etti.

Geçtiğimiz haftalarda Toprak Kurulu’ndaki görevi Valilik tarafından sona erdirilen Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu’nun yerine, Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete görevlendirilmişti. Görevlendirmenin ardından kararla ilgili çeşitli kişi ve kurumlar tarafından bazı iddialar ortaya atılmıştı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu Uygulama Yönetmeliği’ne göre Toprak Kurulu üyeliğinde öncelikleri olduğunu söyledi.
TEMSİL
Yeniden yapılanma gerekçesi ise bu görevi 2006 yılında Ziraat Odası’na bıraktıklarını söyleyen Mete, yapılanma süreçlerinin bittiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Görev alanlarımız ve sorumluluklarımız daha da genişletilerek yeni bir vizyon ile 2015 yılına başlangıç yapılmıştır. Bu çerçevede Toprak Koruma Kurulu’nda yeniden temsil hakkımızı elde etmek için Sakarya Valiliğine talepte bulunulmuştur. Bu kanuni talebimiz Sakarya Valiliği tarafından uygun görülmüştür.
HAKSIZLIK
Toprak Koruma Kurulu’nda temsil görevimizi tekrar talep etmek en tabi hakkımızdır. Üye değişikliğinin başka taraflara çekilmek istenmesi tarımda verimliliğin artması ve tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi için gösterdiğimiz özverinin göz ardı edilmesi anlamına gelmektedir. Kazancı topraktan olan bir kuruma sanki tarım arazilerinin yağmalanmasına göz yumacak gibi bir yakıştırma ile kamuoyu oluşturmaya çalışmak tam anlamıyla Ticaret Borsanına yapılan büyük bir haksızlıktır. İlimizin verimli tarım arazilerinin korunması konusundaki hassasiyetimiz bu konuda duyarlı olduğunu ifade eden kişiler ve kurulardan aşağı değildir”
 
31 Ocak 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI