17 Temmuz 2019

"SAKARYA ŞEHİR DEĞİL TAŞRA"


MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç ve yönetim kurulu üyeleri Elegant Restorant’ta basın toplantısı düzenledi. Genç, ilimizin imar planlarına dikkat çekerek, “Eğer TOKİ 7 kat yapıyorsa, vatandaşta 7 kat yapabilmeli” dedi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç ve yönetimi basınla tanışmak için birçok basın çalışanı ile bir araya geldi. Yönetim kurulu başkanı Ahmet Genç hedef ve projelerini anlatan bir konuşma yaptı. Yaklaşan seçim dönemine de değinen Ahmet Genç bazı değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin yeniden inşasının en önemli adımlarından biri olacak genel seçimlerin ülkemiz adına önemli bir dönüm noktası olacağına inan Genç, ilin problem ve sıkıntılarını çözüme kavuşturacak kişilerin seçilmesi temennisiyle, aday adaylarına başarılar diledi. MÜSİAD başkanı Ahmet Genç Sakarya’nın problemlerinin yanı sıra coğrafi ve beşeri konumuna da değinerek, “İlimiz coğrafi açıdan önemli bir noktada ve potansiyele sahip. Biz il olarak bu potansiyelin  iyi değerlendirmemiz gerekir” dedi.
SANAYİLEŞME UYARISI
İzmit ve İstanbul’un sanayileşmeye doyduğunu, artık ilimize doğru kaymaya başladığını belirten Genç, tarım arazilerinin heba olmaması için, sanayi yapılarında kat çok katlı olarak inşasına izin vererek toprak katliamına denilmesi gerektiğini ve idarecilerin bu sonuçları dikkate alması gerektiğini söyledi.  Genç, sanayi alanı olarak ta Kaynarca ve Kandıranın verimsiz arazilerinin dikkate alınması yönünde uyarıda bulundu.
MODERN ŞEHİR
Yaşadığımız bölgenin şehir değil taşra görünümünde olduğunu vurgulayan Genç konuşmasına şöyle devam etti, “İlimizin idarecileri, şehri daha iyi ve modern bir konuma getirmek için çalışmalıdır. İlimizin sadece sanayi olarak değil, tarım ve turizm alanında da ilerlemesi gerekir. Bu nedenle imar planında buna göre düzenleme gerekmektedir.” Tarım arazilerinin sanayileşme nedeniyle heba edilmemesi gerektiğinin altını çizen Genç, “Toprak kaybı azaltılarak durdurulmalı” şeklinde konuştu.
KAT ARTTIRIMI
MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan’ı Ahmet Genç ilimizin nüfusunda artışlar yaşandığını vurgulayarak, bu artışta, göçün önemli etken olduğunu belirtti. Bu nedenle ilimizde konut ihtiyacının artacağını ifade eden Genç, 3 kat konusunda belediyelerin geç kaldığını ve bu durumun inşaat sektörünü de etkilediğini söyledi. İmar planlarında sağlam alanlarda 3 kat sınırının da aşılabileceğini vurgulayan Genç, “Yeşiltepe, Maltepe, Hızırtepe, Serdivan bu bölgeler arasında yer alıyor. Buralarda devlet kontrolüyle kat artışı yapılabilir. Şuan TOKİ 7 kat yapabiliyorsa vatandaşa da bu izin verilmelidir” dedi.
TURİZM SEKTÖRÜ
Sakarya’nın sadece tarım ve sanayi alanında değil, turizm alanında da geliştirilebileğini söyledi. Özellikle yayla, dağ, kıyı turizminin geliştirilebilir olduğunu ve gelişmelere yönelik revize (yenileme) çalışmalarının başlatılması gerektiğini ifade etti. Tarım ve sanayi alanı dışında turizmin iç ve dış piyasaya hitap edeceğini ve katkı sağlayabileceğine vurgu yapan Ahmet Genç, bu çalışmalara yerel yönetimden destek istedi. 
26 Şubat 2015 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI