24 Eylül 2018

'Hiç ders almamışsınız'


'Hiç ders almamışsınız'

Kızılay Haftası nedeni ile dün İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen etkinliğe katılan Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara ilimiz insanının yaşanan depremlerden hiç ders almadığını ifade etti.

29 Ekim 04 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeni ile dün İl Halk Kütüphanesi'nde Arifiye Arifbey Bekir Sıtkı İlköğretim Okulu tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Kızılay Derneği Şube Başkanı Şaban Koludra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Arifbey Bekir Sıtkı İlköğretim Okulu Müdür ve Öğretmenleri ile veliler ve öğrenciler katıldı. İlköğretim okulu öğrencileri programın başında kan bağışının önemini anlatan bir oyun sergiledi.

PROF. Dr. Ahmet Mete Işıkara, programda yaptığı konuşmada ise Türk Kızılayı'nın öneminden bahsederek, kan bağışının yaygınlaştırılması konusunda, bir an önce seferberlik ilan edilmesi gerektiğini belirtti. Işıkara, yakında başlayacak olan Toplum Liderlerinin Bilinçlendirilmesi konusundaki projelerinin yakında faaliyete geçirileceğini ifade ederek, özellikle deprem bölgesi olan Marmara'da ve ilimizde mahalle muhtarları gibi toplumu temsil eden kişilerin afet konusunda toplumu yönlendirebilecek bilgiye sahip olmaları gerektiğini kaydetti.

IŞIKARA, deprem konusunda programlara katılan vatandaşlara da bilgiler vererek ilimizin hala 1999 depreminden ders almadığını ifade etti. Yaşanan 1967 ve 1999 depremlerinin ardından toplumun bu konuda hala duyarsız olmasına anlam veremediğini kaydeden Işıkara, ' yaşanan 1999 depreminin ardından sekiz koca yıl geçmiş, ama baktığım zaman burada değişen fazla bir şey yok' dedi. Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, orta hasarlı binalar konusunda hala bir önlem alınmamasına ve bu binaların öğrencilere kiralanmasına dikkat çekerek, 'Depremle iç içe yaşamalıyız, çünkü buna mecburuz. Deprem bilinci arttırılmalı, gereken bütün önlemler mutlakta alınmalıdır. Üzülerek ifade etmeliyim ki Sakaryalı depremden ders almamış' şeklinde konuştu.
3 Kasım 2007 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI